آذربایجاناخبارعمومینارداران

شرایط وخیم زندگی دبیر مطبوعاتی جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان

دبیر مطبوعاتی « جنبش اتحاد مسلمانان » جمهوری آذربایجان که به علت معلولیت ناشی از اصابت تیر در واقعه حمله پلیس به مجلس عزاداری حسینی ۲۶ نوامبر ۲۰۱۵ در نارداران، در حبس خانگی به سر می برد، شرایط زندگی خود و خانواده اش را به علت فشارهای نیروی پلیس بسیار وخیم توصیف کرد.

به گزارش  مرکز فرهنگی قفقاز به نقل از « میدان تی وی» ابوالفضل بنیادوف، دبیر مطبوعاتی « جنبش اتحاد مسلمانان » جمهوری آذربایجان گفت : « نیروهای پلیس بطور ۲۴ ساعته در جلوی در منزل مان کشیک می کشند و بدون اینکه هیچ دلیلی را اعلام کنند، از عید نوروز به بعد هیچ کس را به منزل مان راه نمی دهند. حتی به خواهرانم که می خواهند مادرشان را ببیند، اجازه ورود نمی دهند. می گویند « دستور از بالاست.»
ابوالفضل بنیادوف افزود : « به علت فلج شدنم، به کمک احتیاج دارم. مرا با ایجاد مشکلات تحت فشار قرار می دهند. بیش از هر چیز برای خانواده ام و کودکان کم سن و سالم ناراحت هستم. به زخم بستر مبتلا شده ام. پسرعموهایم برای اینکه زخم هایم خوب شوند، می ‌آیند و در رختخواب جابجایم می کنند و به علت اینکه نمی توانم برای قضای حاجت به توالت برم، تشک را عوض می کنند و برای حمام کردنم کمک می کنند. »
ابوالفضل بنیادوف گفت : « پسر بزرگم ۱۴ ساله ، اما فلج مغزی است. مادرم هم به علت بیماری قند و فشار خون بالا نمی تواند به بیرون از منزل برود. پلیس ها، در هر رفت و آمد همسرم برای خرید مایحتاج ، کیف او را می گردند و این نیز نشان می دهد که ممکن است مشکل جدیدی را برای ما ایجاد کنند. نمی دانم برای حل مشکلاتم از چه کسی درخواست کمک کنم. مادرم در این سن بالا در حسرت دیدن فرزندان خود مانده است و دائم چشم به راه دختران و نوه هایش است. »
ابوالفضل بنیادوف ، صاحب منزلی که به هنگام برگزاری مراسم عزاداری در آستانه اربعین در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۶ مورد حمله پلیس باکو قرار گرفت، به همراه ( حجت الاسلام ) طالع باقرزاده، رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان و گروهی دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم دستگیر شد. ابوالفضل بنیادوف به علت معلولیت ناشی از اصابت تیر در این واقعه ، پس از یک سال حبس در زندان، به حبس خانگی فرستاده شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا