آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانروسیهعمومی

کارشناس رسانه روس: اغتشاش‌های اخیر حاصل «جنگ اطلاعاتی» غرب علیه ایران بود

یک کارشناس رسانه از روسیه گفت: عده‌ ای اغتشاش‌های اخیر در ایران را اقدامی علیه حجاب می‌دانند، اما این اتفاق، یک جنگ مصنوعی برای دستیابی به اهداف دیگری است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، لئونید ساوین، مدرس دانشگاه و کارشناس رسانه از روسیه در حاشیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، درباره فعالیت‌های رسانه‌های غربی علیه ایران صحبت کرد.

وی در تحلیل شرایط فعلی و فعالیت رسانه‌های غربی اظهار داشت:

40 سال است که دنیای غرب و به‌ویژه ایالات متحده آمریکا این جنگ رسانه‌ای را علیه ایران به راه انداخته‌ اند، البته آنان در این زمینه تجربه نیز دارند، چرا که قبلاً علیه اتحاد جماهیر شوروی چنین جنگی را پیاده کرده بودند، معتقدم که این جنگ، جنبه تبلیغاتی و روانی نیز دارد.

این کارشناس رسانه در پاسخ به این سوال که «به‌ صورت مشخص در 2ـ3 ماه اخیر، التهاباتی در ایران اتفاق افتاده است که در آن ابعاد جدیدی از این جنگ رسانه‌ای را می‌بینیم، آیا با این موضوع موافقید؟»، گفت:

بله. عده‌ ای اتفاقات اخیر در ایران را اقدامی علیه حجاب می‌دانند، اما دقت داشته باشید که این اتفاق، یک جنگ مصنوعی است که خود غرب راه‌ اندازی کرده است و از این طریق می‌خواهد اهدافش را پیش ببرد، حتی فضا را به جایی رسانده‌ اند که برخی رسانه‌های داخل ایران، اخبار رویترز و اسوشیتدپرس را مخابره می‌کنند و عملاً در دام آنان افتاده‌ اند.

به‌ صورت کلی می‌توان گفت اتفاقات اخیر، نوعی جنگ اطلاعاتی غرب علیه ایران است، برای مثال می‌بینید که به اخبار جهت‌دهی می‌کنند و درباره موضوعات مختلف، اطلاعات دیگری را جلوه می‌دهند، برای مثال درباره فعالیت هسته‌ای ایران سخن می‌گویند یا رابطه ایران و روسیه را زیر سؤال می‌برند و… مثلاً می‌گویند که ایران به روسیه موشک داده است تا علیه اوکراین استفاده کند، آنها این قبیل عملیات‌ها را همچنان پیش می‌برند.

وی در ادامه افزود: همان‌طور که می‌دانید، موتورهای جست‌وجوی اینترنتی و پلت‌فرم‌هایی مثل توئیتر و فیس‌بوک در اختیار غرب هستند و آنان هستند که با دستکاری روی این پلت‌فرم‌ها کاری می‌کنند تا هر اطلاعاتی که دوست دارند بارگذاری شود. آنها همچنین جلوی اطلاع‌رسانی صحیح و واقعی را می‌گیرند و آن را مسدود کرده‌اند.

خوب است بدانید ما در روسیه برای مقابله با این جنگ روانی غربی‌ها، یک‌سری قوانینی را درباره شبکه‌های اجتماعی، آژانس‌های خبری و… تصویب کردیم.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا