آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومی

برگزاری مراسم روز جهانی قدس توسط «انجمن جوانان آناتولی ترکیه»

مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس از سوی «جمعیت جوانان آناتولی» و با حضور سفیر کشورمان در ترکیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس از سوی جمعیت جوانان آناتولی و با حضور «محمد فرازمند»، سفیر کشورمان در ترکیه، «تمل کاراملا اوغلو» (رئیس حزب سعادت) «صالح تورهان» (رئیس انجمن جوانان آناتولی) و جمعی از شخصیت های سیاسی، فرهنگی و دیپلمات های ایران و پاکستان در شهر آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.

در این مراسم سخنرانان بر لزوم وحدت و همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با سیاست‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرده و با اعلام خطر پروژه خاورمیانه جدید، از سیاست‌های برخی کشورهای منطقه در انعقاد «پیمان ابراهیم» با این رژیم انتقاد کردند.
«محمد فرازمند»، سفیرایران در ترکیه ضمن محکوم کردن اقدامات جنون آمیز رژیم صهیونیستی در تعرض به مقدسات مسلمانان در قدس شریف و مسجد القصی، گفت: «فلسطین تا رهایی کامل، مسئله اصلی امت اسلامی بوده و خواهد بود.»

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه افزود: «رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه مهم ترین منبع تولید ناامنی و تهدید صلح و امنیت منطقه محسوب می شود، عمده ترین ناقض حقوق بشر در دنیاست و تنها رژیمی در منطقه است که دهها کلاهک اتمی در اختیار دارد، بطوریکه از عضویت در آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان های مربوطه سر باز زده و حمایت های مدعیان حقوق بشر غربی بدون هر گونه محدودیت از این رژیم، ادامه داشته است.

وی اظهار داشت: «متاسفانه روند عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی و اسلامی با این رژیم، صهیونیست ها را جسورتر کرده تا ظلم خود را گسترش دهند. هتک حرمت اخیر مسجدالاقصی نشانه همین جسارت و نتیجه همین عقب نشینی ها در مقابل رژیم کودک کش است. بدون شک طرح به اصطلاح پیمان ابراهیم یک طرح غربی و شیطانی جهت ایجاد تفرقه و اخلاف میان کشورهای اسلامی با هدف دادن آدرس غلط در مورد منبع تهدید و ناامنی در منطقه است.»

سفیر ایران در ترکیه گفت: «جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته از هیچ تلاشی برای حمایت از حقوق مشروع و غصب شده ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد و راه حل مسئله فلسطین، پایان اشغالگری و برگزاری رفراندوم با حضور ساکنان اصلی سرزمین فلسطین و تمام آوارگان برای تعیین تکلیف است.»

فرازمند در پایان یاد همه شهدای آرمان قدس، از جمله شهید «حاج قاسم سلیمانی» و مرحوم «نجم الدین اربکان» (نخست وزیر فقید ترکیه) را گرامی داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا