آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

بازگشایی سفارت باکو در کابل

سخنگوی طالبان افغانستان از بازگشایی سفارت جمهوری آذربایجان در کابل طی روزهای آینده خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت سرپرست طالبان از باز شدن سفارت جمهوری آذربایجان در کابل برای نخستین‌ بار در روزهای آینده خبر داد.

پیش از این، سفیر جمهوری آذربایجان در افغانستان نامه رسمی تاسیس سفارت‌ خانه این کشور در کابل را به امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه حکومت طالبان ارائه کرده بود.

با اینکه تاکنون هیچ کشوری حکومت سرپرست طالبان را به رسمیت نشناخته است، مقامات این حکومت می‌گویند در حال حاضر سفارت‌خانه‌ ۱۷ کشور دیگر در افغانستان فعال است.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان نیز نوشته است: محمد اف سفیر آذربایجان در دیدار خود با شیرمحمد عباس ستانکزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان گفته است که باکو آماده همکاری همه جانبه با افغانستان است.

شماری از کارشناسان آغاز به کار سفارت جمهوری آذربایجان در کابل را زمینه‌ گسترش روابط سیاسی و دیپلماتیک سودمند این دو کشور می‌دانند.

نجیب الرحمن شمال کارشناس روابط بین‌الملل نیز اظهار داشت: آغاز به کار سفارت‌خانه کشورها به خصوص سفارت‌خانه آذربایجان در افغانستان بیش‌تر برای دستیابی به منافع اقتصادی این کشورها در افغانستان است اما می‌تواند برای منافع اقتصادی مردم افغانستان و همچنین گسترش روابط سیاسی و دیپلماتیک این دوکشور هم موثر باشد.

محمد افضل حبیب صافی کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر کشوری با حفظ احترام با افغانستان تعامل داشته باشد و منافع هر دو کشور رعایت شود، این در همه عرصه‌ها مفید واقع می‌شود و این دامنه‌ به آرامی گسترده‌تر شده و به سطح منطقه می‌رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا