آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومیقره باغ

برگزاری رزمایش تانک‌ های ارتش جمهوری آذربایجان 

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایش ویژه تانک‌ های این کشور با استفاده از مهمات واقعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان دیروز شنبه از برگزاری رزمایشی با مشارکت تانک‌ های این کشور خبر داد. در این رزمایش، یگان‌های تانک نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان تمرینات شلیک ویژه رزمی را بر اساس برنامه از قبل ریخته شده در سال ۲۰۲۱ برگزار کردند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بدون اشاره به جزئیات بیشتر و محل برگزاری این رزمایش اعلام کرد که خدمه تانک‌ها در این رزمایش مهارت‌ های کنترل تانک‌ها را بهبود بخشیده و تمرینات شلیک به اهداف مورد نظر را انجام می‌دهند.

این وزارتخانه اعلام کرده است که در این رزمایش از مهمات واقعی استفاده می‌شود. ارتش جمهوری اذربایجان به تانک‌های «تی-۷۲» و «تی-۹۰» مجهز است. رژیم صهیونیستی در راستای کمک‌های نظامی به باکو تانک‌های تی-۷۲ این کشور را ارتقا داده است. این کشور در مجموع از توان زرهی قابل قبولی برخوردار است.

گفتنی است، جمهوری آذربایجان چندی پیش رزمایش بزرگی را در منطقه راهبردی لاچین برگزار کرد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این رزمایش زمینی و هوایی بزرگ با استفاده گسترده از وسایل ارتباطی و به کارگیری انواع تجهیزات نظامی برگزار شد.

برخی رسانه‌ های این کشور از استقرار انواع ادوات نظامی سنگین و نیمه سنگین از جمله تانک و یگان‌های توپخانه در این رزمایش خبر دادند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد که هدف اصلی این رزمایش ارتقای مهارت پرسنل یگان زرهی و پدافندی در مدیریت سامانه‌ های موشکی‌ های ضد هوایی و افزایش توان رزمی آنها بود. به گفته وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در طول این رزمایش خدمه رزمی استانداردهای استقرار سیستم موشکی ضدهوایی «اوسا» را تمرین کرده و با دشمن فرضی که مرکب از انواع پهپادها و جنگنده‌های نظامی بود درگیر شدند.

در روزهای گذشته هزینه‌ های نظامی و امنیتی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۴.۵ میلیارد دلار در اعلام شد. بر اساس پیش بینی‌ های رسمی، درآمدهای بودجه دولتی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۲۲ به حدود ۲۶.۸۲ میلیارد منات (واحد پول این کشور) خواهد رسید که در مقایسه با سال ۲۰۲۱ افزایش ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قرار است ۴.۵ میلیارد دلار به هزینه‌ های نظامی جمهوری آذربایجان اختصاص یابد.

جمهوری آذربایجان یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان تجهیزات نظامی جهان به شمار می آید که اخیر خرید های تسلیحاتی این کشور شتاب معنا داری پیدا کرده است.

منبع: فارس

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا