آذربایجاناخبارایرانعمومی

گفت وگوی تلفنی وزیر اقتصاد با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان

وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر و رئیس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی به طور تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، فرهاد دژپسند در این گفتگو ضمن آرزو برای وارد نیامدن آسیب‌های جدی به اقتصاد آذربایجان در دوران بیماری کرونا، از تلاشهای صادقانه شاهین مصطفی یف، برای تعمیق روابط دو کشور در شرایط جاری تشکر کرد و گفت: امیدوارم با کمک و همکاری یکدیگر بتوانیم شاهد گسترش و تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور باشیم.

وی همچنین ضمن دعوت از همتای آذری خود برای سفر به ایران ابراز امیدواری کرد تا با رعایت کامل مقررات بهداشتی بتوان چهاردهمین کمیسیون مشترک اقتصادی را در آینده نزدیک در تهران برگزار کرد.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی همچنین ضمن اشاره به آخرین وضعیت مربوط به پروژه های مشترک دو کشور در مسیر کریدور شمال – جنوب و همچنین موضوع ساخت شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز دو کشور در منطقه بیله سوار، برخی مشکلات پیش روی رانندگان ناوگان ترانزیتی ایرانی در مبادی ورودی و خروجی جمهوری آذربایجان را مطرح کرد و خواستار مساعدت شاهین مصطفی یف برای رفع مشکل این قشر زحمت کش شد.

شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر آذربایجان نیز ضمن تشکر از توجهات مسئولان جمهوری اسلامی ایران به گسترش همکاریهای دو جانبه گفت: برای مبارزه با بیماری کرونا و به حداقل رساندن اثرات منفی ناشی از شیوع این بیماری بر بخشهای اقتصادی کشور، دولت با طراحی برنامه های جامع و مفصل اقدامات فراوانی را برای حمایت از بخشهای آسیب پذیر جامعه و همچنین کارفرمایان و فعالان اقتصادی به انجام رساند.

وی همچنین در پاسخ به نکات مطروحه از سوی طرف ایرانی در رابطه با پروژه های مشترک گفت: تمامی موارد را به طور جداگانه از مسئولان ذی ربط آنها پیگیری نموده و تلاش خواهیم کرد تا با همکاری و مشارکت نزدیک یکدیگر هر چه سریعتر این پروژه های نهایی شوند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا