آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانروسیهعمومی

پوتین: غرب به دنبال تجزیه روسیه است

رئیس جمهور روسیه با اشاره به هدف غرب مبنی بر تجزیه کشورش، گفت: کشورهای عضو ناتو با تحویل تسلیحات نظامی به اوکراین بدون دریافت هیچ پولی، در واقع در درگیری مشارکت دارند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با برنامه مستند «مسکو.کرملین.پوتین» از شبکه اول تلویزیون این کشور اعلام کرد که کشورهای غربی سعی دارند روسیه را به چند قسمت کوچک تقسیم کنند تا کنترل آنها آسان تر باشد. 

پوتین گفت: «آنها یک هدف دارند – فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و بخش اصلی آن – یعنی فدراسیون روسیه. و سپس، شاید، آنها ما را در جمع خانواده به اصطلاح مردم متمدن بپذیرند، اما فقط بصورت جداگانه، هر بخش بصورت جدا. برای چی؟ برای اینکه هر یک از این بخشها را از هم جدا کرده و بتوانند تحت کنترل خود درآورند.»

وی یادآور شد که چنین طرح هایی دقیقاً روی کاغذ تنظیم شده است، در حالی که روسیه در راستای ایجاد روابط مشارکتی، سعی کرده که “به دلایل ملاحظات سیاسی در مورد آن صحبت نکند”. پوتین تاکید کرد که اکنون طرف روسی مجبور به واکنش شده، زیرا تنها هدف غرب، حذف روسیه به شکل کنونی آن است.

رئیس جمهور روسیه اتحاد مردم را شرط اصلی دستاوردها و پیروزی های این کشور  بیان کرد و توضیح داد: «وحدت مردم ما بسیار مهم است. و این تنها یک شکل گفتاری نیست، همه ما به خوبی از این موضوع آگاه هستیم: وقتی مردم روسیه متحد و یکپارچه می شوند، دیگر کسی نمی‌تواند در برابر ما بایستد. و این شرط اصلی همه دستاوردها و همه پیروزی های ماست.»

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از این مصاحبه یادآور شد که کشورهای ناتو به طور غیرمستقیم در جنایات مقامات کی‌یف شریک هستند و تحویل تسلیحات نظامی به اوکراین،  به معنای مشارکت آنها در جنگ است. وی گفت: «آنها به اوکراین سلاح هایی به ارزش ده‌ها میلیارد دلار می دهند. و این اقدام  به نوعی مشارکت در درگیری است. چرا؟ برای اینکه این فقط یک همکاری نظامی-فنی نیست، آنها حتی در ازای این سلاحها پول هم دریافت نمی کنند، درست است! آنها هیچ پولی نمی گیرند!”

رهبر روسیه با اشاره به اینکه تسلیحات نظامی که به صورت یکجانبه به اوکراین منتقل می شود، گویای مشارکت غیرمستقیم کشورهای عضو ناتو در جنایات طرف اوکراینی، از جمله در مناطق مسکونی نوواروسیا و دونتسک است که دائما در معرض گلوله باران ارتش  اوکراین قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا