آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانروسیهعمومی

پوتین حمله تروریستی در شاهچراغ را محکوم کرد

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در پی حادثه تروریستی در شیراز با «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران ابراز همدردی کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، رئیس‌جمهور روسیه ضمن تسلیت و ابراز همدردی، آمادگی کشورش برای افزایش همکاری با ایران در مبارزه با تروریسم را مورد تایید قرار داد.

طبق این گزارش، پوتین در پیامی تلگرامی اعلام کرد: لطفا تسلیت صمیمانه من را به خاطر عواقب غم‌انگیز اقدام ترویستی انجام شده در شیراز بپذیرید. مایلم آمادگی طرف روس برای تقویت بیشتر همکاری با شرکای ایرانی در جهت ضد تروریستی را تایید کنم.

پوتین خاطرنشان کرد که تصور جنایتی بدتر از قتل غیرنظامیان–شامل کودک و زن–داخل دیوارهای یک زیارتگاه دشوار است. وی افزود: تروریسم نه تنها قوانین، بلکه هنجارهای اخلاقیات انسانی را نقض می‌کند.

رئیس‌جمهور روسیه در پایان این پیام، ضمن ابراز همدردی و حمایت از خانواده‌های قربانیان، برای همه مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی بهبودی سریع کرد.

پیش‌تر، سخنگوی وزارت خارجه چین هم ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در شاهچراغ، گفت پکن از تلاش دولت و مردم ایران در مبارزه با تروریسم و حفظ امنیت ملی این کشور حمایت می‌کند.

منبع: راهبرد معاصر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا