آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهروسیهعمومی

هماهنگی روسیه با ترکیه، ایران و سوریه برای برگزاری نشست چهارجانبه

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو در حال هماهنگ کردن برنامه زمانی نشست معاونان وزرای خارجه با سوریه‌، ایران و ترکیه ‌است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه سه‌شنبه (۲۱ مارس) به خبرگزاری «ریا نووستی» گفت: مسکو در حال هماهنگ کردن برنامه زمانی نشست معاونان وزرای خارجه با سوریه‌، ایران و ترکیه ‌است.

پیش‌تر، یک منبع وزارت خارجه ترکیه به رویترز گفته بود نشستی که برای هفته گذشته برنامه‌ریزی شده بود، به تعویق افتاد.

بوگدانوف گفت: هنوز روی هیچ چیز توافق نکرده‌ ایم، بنابراین چیزی برای به تعویق انداختن وجود ندارد. ما بر مبنای این واقعیت پیش می‌رویم که هر چه زودتر برگزار شود، بهتر است. اما همکاران ما، سوری‌ها، ترکیه‌ای‌ها و ایرانی‌ها برنامه‌های کاری و جدول زمانی خود را دارند. در حالی که تاریخ مشخصی وجود ندارد، به هماهنگی ادامه می‌دهیم.

در همین حال، وزیر خارجه ترکیه دیروز دوشنبه گفت: گفت‌وگوهای چهارجانبه در خصوص سوریه با مشارکت ترکیه، روسیه، ایران و سوریه در سطح معاونان وزیر خارجه ممکن است طی روزهای آتی برگزار شود. مولود چاووش‌اوغلو گفت این نشست که قرار بود روزهای ۱۵ و ۱۶ مارس (۲۴ و ۲۵ اسفند) برگزار شود به زمان دیگری موکول شده و احتمال دارد طی روزهای آتی برگزار شود.

این نشست در مسکو به منظور آماده کردن فضا برای نشستی دیگر در سطح وزیران خارجه برگزار خواهد شد. مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه چهارشنبه هفته گذشته در نشست مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود گفت نشستی در پایتخت روسیه برگزار خواهد شد و نمایندگان وزیران خارجه سوریه، ترکیه، ایران و روسیه در آن شرکت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا