آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

هشدار وزیر دفاع ایران درباره دخالت ناتو و غرب در مناقشه قره باغ

وزیر دفاع ایران درباره ورود ناتو و آمریکا به تنش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ هشدار داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزیر دفاع ایران نسبت به احتمال حضور ناتو در تنش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان هشدار داد.

آشتیانی وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح درخصوص ورود آمریکا به مناقشات بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و گمانه‌زنی‌های مطرح شده در خصوص زمینه‌سازی برای ورود نیروهای ناتو در این منطقه، گفت: ما هیچ‌گاه نمی‌پذیریم کسی خارج از مجموعه منطقه در مسائل منطقه دخالت کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: اجازه حضور نیروهای ناتو را در منطقه نخواهیم داد و هیچ تغییری را در ژئوپولیتیک منطقه نمی‌پذیریم.

محمدرضا قرأیی آشتیانی درخصوص ورود آمریکا به مناقشات بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و گمانه‌زنی‌های مطرح شده در خصوص زمینه‌سازی برای ورود نیروهای ناتو در این منطقه، گفت: ما هیچ‌گاه نمی‌پذیریم کسی خارج از مجموعه منطقه در مسائل منطقه دخالت کند.

وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مناطقی که خودمان حضور داریم و دیگر کشورهای منطقه هستند، تلاش‌مان این است با تعاملی که بین کشورهای منطقه وجود دارد خودمان مسائل را حل کنیم و چنین اجازه‌ای نخواهیم داد.

وی درباره وضعیت مناقشات اخیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان و حضور نیروهای ایران در مرز با این کشورها، عنوان کرد: ما هیچ تغییری را در ژئوپولیتیک منطقه نمی‌پذیریم.

آشتیانی تاکید کرد: ضمن این‌که ارتباط مان را حفظ می‌کنیم و تعاملات‌مان با ارمنستان و جمهوری آذربایجان برقرار است و این کشورها همسایه و برادر ما هستند، تلاش و کمک می‌کنیم مشکلاتی که دارند مرتفع شود.

وی یادآور شد: رزمایش‌های مرزی که پیش‌بینی می‌شود، رزمایش‌های سالیانه‌ای است که از قبل در نقاط مرزی کشور برنامه‌ریزی شده و در همه جای کشور این رزمایش‌ها را داریم و خیلی ارتباطی با این قضایا نداریم.

وزیر دفاع و پشتیانی و نیروهای مسلح ادامه داد: در آخرین ارتباطی که مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح ما با مسئولان آذربایجان داشتند همین قضایا مطرح شد و مورد خاصی دال بر این‌که این تنش بخواهد افزایش پیدا کند، وجود نداشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا