آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

نمایش مضحک ایران هراسی در نشست خبری وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان

«الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با همتای آذربایجانی خود، علیه جمهوری اسلامی ایران موضع گیری کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی بعد از دیدار دوجانبه امروز در فلسطین اشغالی، در یک نشست خبری مشترک شرکت کردند.

خبرگزاری ترند و دیگر رسانه‌های جمهوری آذربایجان خبر دادند که جیحون بایرام اف وزیر خارجه این کشور در جریان سفر به فلسطین اشغالی با همتای صهیونیست خود دیدار کرد و پس از این دیدار، دو طرف نشست خبری مشترک ترتیب دادند.

بنا بر گزارش ترند، الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این نشست خبری به تکرار ادعاهای ضد ایرانی مسئولان صهیونیست پرداخت و مدعی شد که این رژیم همانند جمهوری آذربایجان، با تهدید ایران مواجه است.

وزیر خارجه تنها دارنده سلاح اتمی در منطقه غرب آسیا، در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، ادعاهای نخ نما و بی اساس صهیونیست‌ها درباره حمایت ایران از تروریسم را تکرار کرد و علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران موضع گرفت.

الی کوهن مدعی شد: «جمهوری آذربایجان و اسرائیل درباره خطر ایران با هم اشتراک نظر دارند. ایران منطقه ما را تهدید و با حمایت و تامین مالی تروریسم در خاورمیانه بی‌ثباتی ایجاد می‌کند. ما باید با هم علیه ایران عمل کنیم. نباید اجازه دهیم ایران پتانسیل هسته‌ای خود را گسترش دهد.»

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ادعا کرد: دو کشور (این رژیم و جمهوری آذربایجان) می‌توانند با استفاده از ابزارهای سیاسی و اقتصادی و در عین حال تدوین تهدید نظامی قابل اعتماد و قاطع این کار را انجام دهند.

الی کوهن وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی همچنین، افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در تل آویو را نشان دهنده عمق روابط راهبردی دو طرف عنوان کرد.

وی با اشاره به برقراری روابط باکو ـ تل آویو از حدود ۳۰ سال پیش، تعیین سفیر و افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان را گامی مهم در تعمیق روابط دو جانبه خواند.

کوهن با اشاره به آغاز به کار رسمی سفیر جمهوری آذربایجان در سرزمین‌های اشغالی اظهار کرد: تصمیم برای افتتاح سفارت به تعمیق روابط بین دو طرف کمک خواهد کرد.

وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس ادامه داد: جامعه بزرگی از یهودیان در آذربایجان زندگی می کنند که بیشترین آمار در جهان اسلام محسوب می شود و همین افراد نقش موثری در توسعه مناسبات دو طرف دارند.

وی از همکاری بین باکو و تل آویو در زمینه فناوری سایبری نیز خبر داد و گفت: دو طرف در زمینه‌های مختلف از جمله امنیت منطقه‌ای، گردشگری و انرژی و امنیت غذایی هم همکاری نزدیکی دارند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا