آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

ضرب و شتم وحشیانه مخالف رئیس جمهور آذربایجان در بازداشتگاه پلیس

برخی خبرها از ضرب و شتم شدید یکی از مخالفان برجسته رئیس جمهور آذربایجان توسط ماموران پلیس در بازداشتگاه حکایت دارند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، برخی منابع خبری از ضرب و شتم وحشیانه یکی از مخالفان برجسته «الهام علی‌ اف» رئیس  جمهور آذربایجان در بازداشتگاه پلیس خبر دادند.

 به گزارش منابع خبری، دادستان‌ های جمهوری آذربایجان از آغاز تحقیقات در مورد ضرب و شتم شدید «توفیق یعقوبلو»،سیاستمدار برجسته مخالف دولت علی‌ اف در ماه گذشته در بازداشتگاه خودداری کرده‌ اند. دادستانی باکو در ۱۷ ژانویه (یکشنبه ۲۶ دی) حکم داد که جراحات یعقوبلو ساختگی است.

بازپرس این پرونده مدعی شده که این سیاستمدار مخالف دولت الهام علی‌ اف زمانی که در جریان تجمعات ضد دولتی در روز اول دسامبر (۱۰ آذر) بازداشت شد، با سر به در خودروی پلیس کوبید و بعدا در کلانتری خودزنی کرد.

یعقوبلو، از اعضای مرکز هماهنگی شورای ملی نیروهای دموکراتیک جمهوری آذربایجان و  از اعضای رهبری حزب اپوزیسیون «مساوات»، گفته که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد. او در اول دسامبر پس از آزادی از بازداشت با کبودی‌های عمیق در صورت و بدنش به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

سخنگوی وزارت کشور جمهوری آذربایجان در آن برهه ادعای یعقوبلو مبنی بر ضرب و شتم توسط پلیس را بی اساس خواند.

دیدبان حقوق بشر از مقامات جمهوری آذربایجان خواسته تا تحقیقات سریع، بی طرفانه و کامل در مورد بدرفتاری وحشتناک با منتقد دولت انجام دهند. مخالفان الهام علی‌ اف و گروه‌ های بین‌ المللی حقوق بشر نیز می‌گویند که باکو به طور مداوم منتقدان، مخالفان سیاسی، رسانه‌های مستقل و فعالان مدنی را تحت تعقیب قرار داده است.

چندی  قبل نیز برخی رسانه‌ها از تداوم دستگیری شیعیان در جمهوری آذربایجان  به اتهام‌های واهی  خبر دادند.

«اهلیمان رستم اف»، واعظ و امام جماعت مسجد «حاجی جواد» در ۲۵ اکتبر در باکو، توسط سرویس‌های امنیتی دولتی بازداشت شد. رستم اف تازه ترین شخصیت شیعه است که در جریان دستگیری‌های گسترده افراد برجسته شیعه در جمهوری آذربایجان هدف مقامات امنیتی قرار گرفت. رستم‌اف پس از بازجویی آزاد شد.

«قاسم رستم‌اف»، پسر رستم اف در مصاحبه‌ ای گفت که ماموران سرویس امنیتی ۱۵ کتاب مذهبی را که متعلق به پدرش بود، مصادره کرده‌ اند و ما متوجه علت واقعی دستگیری او نشدیم.

منبع: فارس

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا