آخرین اخباراخبارایرانعمومیقفقاز جنوبی

سرحدات ایران و جمهوری آذربایجان مرزهای دوستی و صمیمیت است

فرمانده مرزبانی فراجا: سرحدات ایران و جمهوری آذربایجان مرزهای دوستی و صمیمیت است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، سردار احمد علی گودرزی عصر دوشنبه در بازدید از مرز زمینی آستارا با بیان اینکه سرحدات ایران و جمهوری آذربایجان مرزهای دوستی و صمیمیت است، افزود: مرز ایران با جمهوری آذربایجان یکی از مرزهای باثبات کشور است.

فرمانده مرزبانی فراجا با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، نیروهای مرزبانی در بالاترین آمادگی برای حفظ و حراست از مرزهای کشور قرار دارند، گفت: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و برای تأمین امنیت سینه سپر کرده‌ اند و در راستای تسهیل‌گیری امور اقتصادی در مرزها با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط گام بر می‌دارند.

وی با اشاره به اینکه امنیت خوبی در مرزهای کشورمان با کشورهای همسایه برقرار است، تصریح کرد: مرزبانان کشور ما به صورت لحظه‌ای با همتایان خود ارتباط دارند و هر مشکلی که ایجاد شود با همتایان خود در میان گذاشته تا مسئله پیش آمده، سریعاً برطرف شود.

سردار گودرزی با بیان اینکه در مرزها مشکل امنیتی دیده نمی‌شود، گفت: روزبه روز ارتباط با کشورهای همسایه ارتقا پیدا می‌کند.

فرمانده مرزبانی فراجا به بازدید خود از عملیات انسداد نوار مرزی در شهرستان آستارا اشاره کرد و افزود: انسداد نوار مرزی آستارا در تأمین امنیت نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به احداث پل مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان بر روی رودخانه مرزی آستارا چای ادامه داد: این پلی که احداث می‌شود پل دوستی، مودت و برادری بین ایران و کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان است که رفت و آمد و مبادلات تجاری را تسریع می‌بخشد.

سردار گودرزی با بیان اینکه در جریان این بازدید به همکاران مرزبانی دستور داده شد برای تسهیل در ساخت پل، همکاری لازم را داشته باشند تا پل در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد، افزود: یکی از گذرگاه‌های مهم کشور که نقش مهمی در اقتصاد کشور ما دارد مرز زمینی آستارا است و این پل نقش تأثیرگذاری در این راستا دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا