آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

دیدار وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در مسکو

وزیر امور خارجه در دیدار با همتای آذربایجانی خود در مسکو گفت: همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف در مسیر خوب خود به پیش می‌رود

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایرام اف وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان عصر روز سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه و در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر در مسکو دیدار و گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه موضوعات زیادی برای همکاری‌های متنوع بین دو کشور داریم، افزود: در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و ترانزیت کارها در مسیر خوب خودش پیش می‌رود.

وی به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در حاشیه نشست اکو در تاشکند در ۱۸ آبان ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور نقطه عطف جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بود. اطمینان دارم توافقات روسای دو کشور با کمک همه وزرای ایران و جمهوری آذربایجان به خوبی اجرایی خواهد شد و از همینک نیز آثار آن را در شروع پروژه‌ها به خوبی مشاهده می‌کنیم.

جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار گفت: امروز فرصت داشتیم مسائل مهم مربوط به دریای خزر را بررسی کنیم. بیانیه‌ای هم که در پایان این دیدار به تصویب رسید، بیانیه بسیار مفیدی بود.

وی افزود: سنت خیلی خوبی است که بین ما برقرار شده و اینکه علاوه بر ملاقات‌های دوجانبه، تلاش‌ می‌کنیم در محافل بین‌المللی نیز دیدارهایی را با هم داشته باشیم تا طیف گسترده‌ای از مسائلی که وجود دارد را بررسی کنیم. از این منظر معتقد هستم ملاقات امروز بسیار خوب خواهد بود و در راستای اجرای دستورات رهبران دو کشور انجام خواهد شد. فرصت خواهیم داشت دستورات رهبران دو کشور را بررسی کنیم و پروژه‌هایی که بین دو کشور در حوزه‌های حمل و نقل و انرژی وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

بایرام اف همچنین بیان کرد: اعتقاد دارم می‌توانیم امروز درباره مسائل سیاسی بین دو کشور و منطقه نیز بحث و تبادل نظر کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا