آذربایجاناخبارایرانعمومینخجوان

دیدار رییس دفتر صلیب سرخ جمهوری آذربایجان با سرکنسول ایران در نخجوان

النا آلمیونه سیسرا، رییس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ جمهوری آذربایجان با «سیداحمد حسینی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان، در این دیدار که با حضور هماهنگ کننده امور دفاعی دفتر نمایندگی این کمیته در جمهوری آذربایجان در محل سرکنسولگری ایران برگزار شد، گزارشی در باره فعالیت کمیته بین المللی صلیب سرخ در جمهوری آذربایجان از جمله مناطق مورد مناقشه قره باغ ارایه شد.

خانم سیسرا  در این دیدار خاطرنشان کرد، کمیته بین المللی صلیب سرخ تلاش می کند مشکلات اساسی مربوط  به خانواده های آسیب دیده در مناطق جنگی را رسیدگی و از سرنوشت افراد کشته شده و آسیب دیده، اطلاعاتی به خانواده های آنان برساند.

وی همچنین رسیدگی به وضع زندگی مردمی که در دو سوی جبهه در منطقه مورد مناقشه قره باغ زندگی می‌کنند را از دیگر اقدامات نمایندگان صلیب سرخ برشمرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز با تشریح روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خودمختار نخجوان، به کمک هایی که کشورمان در دوران جنگ قره باغ به نخجوان ارایه کرده، مورد اشاره قرار داد.

حسینی همچنین با اشاره به سفرهای متقابل مردم جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در مقطع کنونی، شهروندان جمهوری آذربایجان از جمله ساکنان نخجوان برای رفع برخی نیازهای خود، از جمله نیازهای درمانی و دارویی به استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ایران سفر  می کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا