آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانعکسعمومی

 حضور پرشکوه مردم اردبیل در راهپیمایی روز قدس/‌ تصاویر

همزمان با روز جهانی قدس مردم مؤمن و روزه دار اردبیل با فریاد های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل راهپیمایی این روز بزرگ را در اربیل برگزار کردند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، در راهپیمایی روز قدس اردبیل که از ساعت 11 صبح جمعه در مسیر خیابان امام خیمنی از میدان شریعتی آغاز شده زنان و مردان غیرتمند دیار سبلان در حالی که پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و فلسطین را در دست گرفته و تصاویر و تمثال های امام راحل و مقام معظم رهبری را در دست ذاشتند، جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم کرده و از این جنایت ها اعلام بیزاری نمودند.

در این راهپیمایی، اردبیلی ها فریاد «مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل»، «هیهات منه الذله یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»، «سکوت هر مسلمان خیانت از است به قرآن» سر داده و پلاکارد هایی را با خود حمل می کردند تا که در آن تصاویری از جنایات صهیونیست ها در غزه خونین و این مطلب که به کدامین گناه کشته می شوند، قدس متعلق به جهان اسلام است در دست گرفته و در این راهپیمایی اوج نفرتشان را از صهیونیسم جهانی اعلام کنند.

این مراسم توسط عکاسان و خبرنگاران متعدد از رسانه  های مختلف تحت پوشش قرار گرفته و برخی از خانوده ها به همراه فرزندانشان حضور داشتند که در درست کودکان بادکنک هایی با شعار های حمایت از فلسطینیان مشاهده می شد.

در مسیر راهپیمایی اردبیل ایستگاهی برای کودکان برپا شده بود تا کودکان در حمایت از کودکان غره تصاویری را نقاشی کنند.

راهپیمایی اردبیل در مسیر های معتدد تا مصلی اردبیل ادامه داشت و در پایان این مراسم تلاوت قرآن، سخنرانی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس و صدور بیانیه انجام شده و مؤمنان روزه دار اردبیل در مصلی این شهر گردهم آمده و نماز جمعه را به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اقامه کردند.

در راهپیمایی امسال که با جلوه‌ ای متفاوت از تحقق منویات مقام معظم رهبری بر نابودی حتمی رژیم صهیونیستی همراه بود، شرکت‌کنندگان همچنان با شعارهای «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر منافق» تلاش کردند تا اعلام انزجار خود را از صهیونیسم ظالم و اسرائیل آدم‌کش نشان دادند.

راهپیمایی روز قدس اردبیل که از میدان شریعتی با حضور زنان و مردان غیرتمند دیار سبلان آغاز شد، حال و هوای متفاوت در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان به همراه داشت و شرکت‌کنندگان با فریادهای همیشگی تلاش کردند تا همبستگی خود را با انتفاضه و جبهه مقاومت فلسطین نشان داده و در نقطه مقابل به سران کشورهای منطقه هشدار دهند که به هیچ وجه به رژیم جعلی صهیونیسم دل نبندند و بیش از گذشته خود را در دامن فتنه آنها غرق نکنند.

مسیر راهپیمایی روز قدس در اردبیل ایستگاه‌های متفاوتی به همت سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری و دیگر نهادها برپا شده بود تا کودکان و نوجوانان در کنار نقاشی و سرود، عکس یادگاری با تصویر بزرگ قدس شریف بگیرند و به عنوان یادگاری نگه دارند.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس از دل پرخون مسجدالاقصی سخن به میان آورده و اعلام کردند که این قبله‌گاه اول مسلمانان همچنان در انتظار تلاش و مجاهدت امت اسلامی است تا برای آزادی آن پای فشرده و لحظه‌ای از این آرمان غفلت نکنند.

علاوه بر آحاد مختلف جامعه که در این راهپیمایی حضور باشکوه داشتند، مسئولان و نمایندگان مجلس نیز از حوزه‌های انتخابیه اردبیل و سایر شهرها در راهپیمایی مشارکت کرده و همچنان بر تحقق آرمان فلسطین تاکید داشتند.

آنچه که امسال در راهپیمایی روز قدس نمودی متفاوت داشت، تمثال‌ها و عکس‌های سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بود که از پیشگویی امام راحل و مقام معظم رهبری بر نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس سخن به میان آورده و پخش سرودهای عربی و فارسی با حال و هوای آزادی قدس نیز به راهپیمایی امسال جلوه‌ای متفاوت بخشیده بود.

کودکان و نوجوانان نیز با بنرهایی که حکایت از نابودی اسرائیل و آزادی قدس دارد، تلاش کردند تا در مسیر عزتمند آرمان فلسطین اعلام وجود کرده و بیش از گذشته تقویت اتحاد و انسجام امت اسلامی را خواستار باشند.

ایستگاه فرهنگی، هنری «همه برای قدس» نیز به همت کانون فرهنگی، هنری کاظمین برپا شده و استقبال خوبی نیز از این ایستگاه در مسیر راهپیمایی انجام شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا