آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

تکذیب ادعای همکاری ایران با ارمنستان علیه جمهوری آذربایجان

یک مقام ارشد دولت ارمنستان گزارش ادعایی رسانه‌های باکو در زمینه همکاری ایران و ارمنستان برای حمله به «لاچین» و «قبادلی» را به شدت تکذیب کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، یک مقام دولت ارمنستان چهارشنبه شب به وقت تهران ادعای رسانه‌های جمهوری آذربایجان در زمینه همکاری ایران با ارمنستان علیه باکو را رد کرد.

ارمنستان گزارش‌های رسانه‌های جمهوری آذربایجان مبنی بر اینکه ارمنستان و ایران در حال آماده شدن برای حمله به سمت «لاچین» و «قبادلی» هستند را رد کرد. سخنگوی وزارت دفاع و مشاور رئیس سازمان امنیت ارمنستان گفت: «این یک دروغ محض است و واقعیت ندارد.»

خبرگزاری «ترند نیوز» مدعی شده بود که نیروهای مسلح ارمنستان و ایران برای حمله به مناطق لاچین و قبادلی آماده می شوند. ترند نیوز به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شده که نیروهای منتسب به ایران اینک نزدیک مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه «سیونیک» مستقر هستند.

این ادعای کذب در حالی بیان شده که «واهان کاستانیان» معاون وزیر خارجه ارمنستان اخیرا در مصاحبه با «المانتیور» گفت که اقدامات و اظهارات ایران به جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع بین ایروان و باکو در درگیری‌های مرزی سپتامبر ۲۰۲۲ بین دو طرف کمک کرد.

او در این مصاحبه توضیح داد: «اطلاعاتی داشتیم که جمهوری آذربایجان در سپتامبر گذشته هنگام حمله به ارمنستان، در حال آمادگی برای حملات بزرگتر بود. اقدامات و اظهارات ایران به جلوگیری از وخامت بیشتر آن وضعیت کمک کرد.

معاون وزیر خارجه ارمنستان همچنین گفت که دستیابی به تسلیحات ایرانی در دستورکار ایروان نیست. او در خصوص اهداف باکو هم به سه موضوع اشاره کرد: «پاکسازی قومی منطقه قره‌باغ کوهستانی، ایجاد تنش نظامی گسترده در منطقه و بلاخره، سوق دادن طرف ارمنستانی به ایجاد کریدور فراسرزمینی.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا