آذربایجاناخبارعمومی

تاکید اداره مسلمانان قفقاز بر ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری محرم در جمهوری آذربایجان

اداره مسلمانان قفقاز برممنوعیت حرکت دسته های عزاداری محرم در جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از پایگاه اینترنتی آذ نیوز،«اداره دولتی امور مسلمانان قفقاز» جمهوری آذربایجان اعلام کرد؛ در ماه محرم فقط افراد تعیین شده از طرف این اداره باید مراسم و آیین های دینی را اجرا کنند و این مراسم ها فقط باید در داخل مساجد و عبادتگاه ها برگزار شوند.
در اطلاعیه این اداره درباره ماه محرم آمده است: خادمان دین باید ماهیت مبارزه امام حسین (ع) و فاجعه کربلا و فلسفه شهادت را درست تشریح و برای تبلیغ تعصب به وطن و منافع ملی بطور جدی تلاش کنند.
«اداره دولتی امور مسلمانان قفقاز» جمهوری آذربایجان می افزاید: بیرون رفتن دسته عزاداری به خارج از مساجد و آوردن وسایل زیان زدن به خود و همچنین پرچم های سایر کشورها و نمادهای سایر دولت ها به مراسم ها ممنوع است. در مراسم های عزاداری باید معیارهای تعیین شده از طرف دین رعایت شود. لخت شدن تا کمر و زنجیر زدن و خسارت زدن به بدن و خون ریختن با شکستن سر ( قمه زنی)، مخالف احکام اسلامی و بی احترامی به امام حسین (ع) و شهدای کربلاست.
اداره مسلمانان قفقاز جمهوری آذربایجان همچنین بر ضرورت همکاری تمامی خادمان دین ( متولیان مساجد ) این کشور با نیروهای امنیتی و پلیس تاکید کرده و خواهان دعا برای الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان بخاطر تلاش های بی نظیرش برای توسعه سیاسی و اقتصادی و معنوی جمهوری آذربایجان و تضمین چندفرهنگ گرایی و تساهل در این کشور و تحکیم همبستگی اسلامی در دنیا و دعا برای روح حیدرعلی اف، رییس جمهوری پیشین و جان باختگان قره باغ و خوجالی شده است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا