آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومیفیلم

برگزاری همایش بین المللی آزادی قدس در استانبول/ ویدیو

رهبر حزب سعادت ترکیه در همایش آزادی قدس در استانبول، هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی برخی کشورهای اسلامی منطقه را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، همایش بین المللی و باشکوه «آزادی فلسطین» به میزبانی حزب سعادت ترکیه در شهر استانبول برگزار شد.

علاء الدین بروجردی، قائم مقام مجمع بین المللی بیداری اسلامی و نماینده جمهوری اسلامی ایران در این همایش با بیان اینکه امام خمینی (ره) با اعلام روز جهانی قدس، دایره مبارزه با رژیم صهیونیستی را از تمرکز در کشور‌های عربی به کل جهان گسترش دادند، گفت: «به تاسی از رهبر مستضعفان جهان است که اکنون محور مقاومت با نقش آفرینی شهدایی چون حاج قاسم سلیمانی پایه و اساس نابودی و اضمحلال رژیم اشغالگر قدس را رقم زده و به پیروزی نهایی نزدیک است.»
تمل کارا ملا اوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه نیز در این همایش با فراخواندن مسلمانان جهان حول محور مقاومت فلسطین، سیاست شوم هرگونه عادی سازی روابط برخی کشور‌های اسلامی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
در این همایش، شیخ ظهیر جعید، رئیس جبهه عمل اسلامی لبنان و خانم نورسته ابراهیم اوا رئیس انجمن زنان حزب اسلام جمهوری آذربایجان در سخنانی از نقش امام خمینی (ره) و فرماندهان مقاومت در ایستادگی فلسطین سخن گفتند.
به گفته صاحبنظران و تحلیلگران، برپایی همایش‌های این چنینی در منطقه، نقش موثری در انسجام دولت‌ها و ملت‌های مسلمان در برابر نقشه‌های صهیونیسم بین الملل دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا