آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: ساختارشکنی‌های اخیر ‌مربوط به حجاب یا خونخواهی از یک خانم نیست

آیت الله عاملی: طرف اصلی در این ماجرا آنهایی که در خیابان ها حضور دارند، نیستند. آنها فرزندان خود ما و بخشی از ملت ما هستند که دشمن ذهن آنها را با گره های متعدد مواجه ساخته است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: از ریاست محترم جمهور به خاطر سخنرانی بسیار جامع و شایسته ایشان در سازمان ملل باید تشکر کرد این سخنرانی در شان ملت بزرگ ما، در شان انقلاب اسلامی و اقتضای هویت دینی ماست تمام جملات حساب شده، دقیق و به موقع بود بیشتر روسای جمهور جرات و قدرت طرح مشکلات اصلی مدیریت جهانی را ندارند این سخنرانی ظهور کامل استقلال و حاکمیت ملی ایران است رئیس جمهور یکی از کشورهای همسایه قبلاً به یکی از روسای جمهور ما گفته بود این سخنانی که شما اظهار می‌کنید، حرف دل ماست. ما هم می‌خواهیم آن را بگوییم. فرق در این است که شما می توانید و ما نمی توانیم!

وی با بیان اینکه آنچه امروز در کشور ما می‌گذرد مربوط به حجاب یا خونخواهی از یک خانم نیست، گفت: اگر این باشد قابل حل است دستگاه قضایی با دقت کامل و با همراهی گام به گام با خانواده مقتول و ملاحظه دوربین ها اگر مجرمی در کار است بدون مماشات او را به جزای خود می رساند و الان این موضوع کاملاً در قید تحقیق است. طرف اصلی در این ماجرا آنهایی که در خیابان ها حضور دارند، نیستند. آنها فرزندان خود ما و بخشی از ملت ما هستند که دشمن ذهن آنها را با گره های متعدد مواجه ساخته است و چاره آنها هم این است که گره ذهنی آنها باز و توجیه اذهان صورت بگیرد. آنها حق دارند سوال کنند که چرا این حادثه که بر انسجام ملی و جایگاه بین المللی ایران تاثیر گذاشت، اتفاق افتاد.

آیت الله عاملی ادامه داد: بله مسئله اصلی این ها نیست. مسئله اصلی همان شعاری است که ستاد های فرماندهی یعنی کانال های معاند در زبان آنها انداخته‌ اند که «ایران را پس می گیریم». واژه «پس می‌گیریم» مستلزم این است که ایران اول دست کسی بوده و حالا می خواهیم دوباره به همان بر گردانیم ایران دست چه کسی بود ؟ تا 28 مرداد دست انگلیس ناپاک، خبیث و بعد از آن در دست آمریکا بود از همین جا خوب می فهمیم که کانال های هوایی با انداختن این شعار به زبان بعضی از جوان ها چه می خواهند؟ و چه مقصدی دارند؟ پس می رویم به زمانی که ایران عزیز ما در دست آمریکا بود تا مقصد آنها کاملاً معلوم گردد.

خطیب جمعه اردبیل به طور مفصل به تشریح هشت نمونه از روش های آمریکا در زمان مدیریت آمریکا به ایران پرداخت و تصریح کرد: 35 سال ایران دست آمریکا بود و طبیعی است که اگر  الان بیاید با همان روش ایران را اداره می‌کند. در آن زمان چه روشی داشت؟ این روش هشت خصوصیت دارد؛ خصوصیت اول: به خاطر حفظ تفوق نظامی اسرائیل آمریکا گفت ایران نباید تفوق نظامی داشته باشد. ایران از جهت نظامی آن قدر عقب مانده شد که صدام به راحتی با موشک‌های خود شهرهای ما را شخم زد و به راحتی شهرهای جنوبی و غربی ما را گرفت. ایران در ابتدایی ترین سلاح های جنگی محتاج بیگانه شد. پس با آمدن آمریکا به ایران به خاطر حفظ تفوق اسرائیل توان موشکی، توان هسته ای و توان پهبادی ایران باید معدوم شود، تا اسرائیل نفس راحت بکشد. آیا می دانید معنای خلع سلاح موشکی یعنی چه؟ یعنی در محاصره کینه توزترین و بی رحم ترین گرگ های دنیا هیچ ابزار دفاعی ندارید. یعنی سیل‌آسا باید ملت ما کشته شود و ایران عزیز زیر چکمه های دشمن برود.

آیت الله عاملی افزود: خصوصیت دوم: ایران خیلی بزرگ است و مساحت بزرگ از شاخص های قدرت است. در خاورمیانه کانون قدرت نباید شکل بگیرد. پس ایران باید تجزیه شود و لذا آمریکا بحرین را جدا کرد. بخش عظیمی از سیستان را جدا کرد و در آستانه جدا کردن سه جزیره از ایران بود که انقلاب رخ داد. پس اگر آمریکا به ایران دست پیدا کند ادامه تجزیه شروع می شود. در وهله اول سه جزیره نه به امارات بلکه به پایگاه های آمریکا فرانسه و انگلیس تبدیل می شود. همچنان که بحرین بعد از جدایی اینطور شد و الان ناوگان هر سه کشور در آنجا مستقر است. توجه کنید که از ساحل ایران تا جزایر فاصله بسیار زیاد است. یعنی مسئله فقط جزیره نیست، مساحت بسیار عظیمی از استراتژیک ترین قسمت سطح دریا از ایران جدا می شود. بعد از آن کردستان بزرگ بعد از آن آذربایجان بزرگ و… امیرالمومنین فرمود فتنه که می آید در حال اقبال صدا ندارد، وقتی کار خود را کرد و راه افتاد رفت صدای آن بلند می شود.

وی در تشریح خصوصیت هشتم ابراز کرد: خصوصیت هشتم اینکه تمام دانش هسته‌ ای باید دفن شود شاه از آمریکا دانش هسته‌ ای خواست نداد. نیروگاه هسته ای خواست نداد. مجبور شد از آلمانی‌ها بگیرد. پایه نیروگاه اتمی بوشهر از آلمانی هاست. ولی در اول انقلاب رها کردند و رفتند. آمریکا معتقد بود دانش هسته‌ ای در منطقه باید فقط در اختیار اسرائیل باشد تا امنیت اسرائیل حفظ شود. ایران وقتی دست آمریکا بیفتد یعنی افتاده دست اسرائیل. اسرائیل اخیراً گفته ایران را دیگر نمی توان از سلاح هسته‌ ای محروم کرد چون ایران دانش آن را پیدا کرده و بعد از خروج ترامپ از برجام سوء استفاده کرده و مواد غنی شده لازم را تولید کرده است. معنای این سخن این است که اگر پای اسرائیل به ایران برسد تمام دانشمندان هسته‌ ای ما ترور می شوند. همه باید کشته شوند، بعد از حمله آمریکا به عراق معلوم شد اسرائیل پانصد دانشمند حساس عراقی را ترور کرده است. بعد از حمله به سوریه تمام دانشمندان بزرگ این کشور گم شدند. تمام مراکز تحقیقاتی سوریه توسط اسرائیل بمباران شده اند. این روزها آلمان و فرانسه تمام نیروگاه های هسته‌ ای خود را فعال کردند چون نفت و گاز روسیه قطع شده است و روزی نفت و گاز ما هم به پایان خواهد رسید و ما بدون توان هسته‌ ای به بدبخت ترین کشور تبدیل خواهیم شد. اسرائیل هنوز دست و پایش به ایران نرسیده این همه دانشمند هسته ای ما را ترور کرده است. اگر پایش به ایران برسد آنها را قتل عام خواهد کرد. من به خاطر محدود بودن وقت خطبه به این هشت نکته اکتفاء می کنم و الا ذلت و خفت و خواری دوران حکومت آمریکا بر ایران تمام شدنی نیست.

آیت الله عاملی در بخش های دیگر خطبه به تشریح دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: کاری که جمهوری اسلامی در چهل سال کرده ده هزار یک آن را آمریکا در مدت 35 سال نکرد در بنیه دفاعی محشر کرده، در بنیه علمی غوغا کرده، در حاکمیت ملی سنگ تمام گذاشته مردم به راحتی رئیس مجلس خبرگان را عوض می کنند، جناح ها را در سکان داری اجرایی کشور جا به جا می کنند. در استقلال کار کارستان کرده، در گاز رسانی آبرسانی، برق‌رسانی، سدها، جاده‌ها و مهار آب ها رکورد شکنی کرده است. در عنایت به خانم ها کار بی نظیر کرده. 60 درصد ظرفیت دانشگاه ها و رشته های حساس تخصصی در اختیار خانم هاست. امروز خانم های ما در میادین بین المللی مسابقات ورزشی حضور جدی دارند. در تامین امنیت کشور سنگ‌تمام گذاشته و بیرق را در خارج از کشور زده است. اسرائیل می گوید ما هیچ وقت نمی توانیم به ایران حمله کنیم، چون حزب‌الله کشور ما را با موشک های خود شخم می‌زند. آفرین به کسی که این امنیت را برای ایران عزیز ما درست کرده است. در توسعه مراکز علمی و دانشگاه ها در خاورمیانه محشر کرده است. در بسیاری از رشته های حساس رتبه های علمی بسیار بالا پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حفظ غرور ملی و احیای جایگاه جهانی طوفان کرده در سلول‌های بنیادین، در توان هسته‌ ای، در نانو تکنولوژی، در صنعت موشک سازی، در صنعت کشتی سازی، در صنعت زیردریایی، در صنعت بسیار حساس پهبادی، در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، در ارسال ماهواره به فضا، در هوافضا، در همه اینها ایران را احیاء کرده است.

وی با بیان اینکه در شعارهای سفارشی این روزها دو شعار دردناک است عنوان کرد: اول شعار برگرداندن ایران به دوران تجزیه است. ایران عزیز را ما اردبیلی ها با دست شاه اسماعیل یکپارچه کرده و ایران را احیاء کرده ایم و لذا ما آذری ها مخصوصا ما اردبیلی ها از همه بیشتر اولی به دفاع از ایران عزیز هستیم. محیط طباطبایی می گوید اگر اردبیل نبود ایران نبود. آقای سیستانی سه بار گفت اگر اردبیل نبود ایران نبود. پس ما اردبیلی ها و کلا ما آذری ها اولی هستیم که میراث صفویه را حفظ کنیم. بنابراین هر کس برای تضعیف ایران و تجزیه آن تلاش کند ما آذری ها نباید در آن خط باشیم. بلکه باید با تمام توان در مقابل آنها بایستیم. من اینجا اعلام می کنیم یک جان دارم اگر هزار جان داشته باشم برای ایران عزیز اسلامی اهدا می کنم تا پای آمریکا و اسرائیل به ایران باز نشود و این جانفشانی را جزو خالصانه ترین شهادت ها می دانم.

خطیب جمعه اردبیل افزود: دوم شعار هتاکی به رهبر ماست (گریه خطیب و شعار حماسی حضار) رهبری که دنیا نظیرش را ندیده و نخواهد دید. آرمانی ترین رهبری که دنیا به خودش دیده است. حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ ای است. من به رهبر انقلاب که دو نفری در سالن امام رضا تنها بودیم به محضر ایشان یک جمله  عرض کردم گفتم آقا جانم به استاد خودم آقای پهلوانی مدام می گفتم جان و عمر من فدای شما و ایشان مرا نهی می کرد و می گفت این دعا را نکن چون یکی از شاگردان من این دعا را کرد و جان خود را از دست داد. سپس اضافه کردم آقاجان با علم به حقیقتی که آقای پهلوانی گفته می‌گویم آقاجان عمر من و جان من فدای جان و عمر شما باد. در این خصوص به دشمنان هم می گویم که “الامام کالنجم لا تناله ایدی المتوهمین”.

وی در پایان ضمن قدردانی از مرزبانی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی تصریح کرد: از مرزبانی استان اردبیل و استان آذربایجان شرقی قلباً تشکر می‌کنم که دو خودرو یکی در خداآفرین و دیگری در اصلاندوز را متوقف کردند. راننده هر دو غیر بومی و ماشین پر از تی ان تی و سلاح های حساس بود. ما در کنار سفره ای نشسته ایم که امنیت آن را شما درست کرده‌ اید.

منبع: تسنیم

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا