آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: تروریسم برای امنیت جهانی خطر بزرگی است

آیت الله عاملی: آمریکا اعلام کرد همان طور که قاسم سلیمانی را ترور کرده ایم باید پوتین را هم ترور کنیم؛ آیا این تروریسم دولتی نیست؟

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل و در جمع پر شور و با شکوه مومنین و نمازگزاران با تاکید بر اینکه جهان غرب بر اساس منافع خود عمل می‌کند نه در راستای دفاع از حق و حریم بشریت، اظهار داشت: اگر کشوری در نظر آنها خطایی کرد آنها می‌گویند ما حق داریم او را توبیخ و عقوبت کرده و در سخت‌ترین محاصره قرار دهیم و در مجمع حقوق بشر سازمان ملل محکوم و در صورت لزوم در شورای امنیت سازمان ملل علیه او قطعنامه تصویب کنیم.
وی افزود: همه این ها بر اساس منافع خودشان است نه بر اساس دفاع از حریم حق و حریم بشریت. دلیل آن این است که اگر خودشان آن خطا را مرتکب شدند از تمام آن توبیخ و عقوبت ها معاف هستند و کسی حق ندارد به آنها اعتراض کند داد آنها بلند است که باید تروریسم را محکوم کنیم.
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه تروریسم برای امنیت جهانی خطر بزرگی است، تصریح کرد: در حالی که این هفته جان بولتون در مصاحبه خود با تلویزیون آمریکا اعلام کرد همان طور که قاسم سلیمانی را ترور کرده ایم باید پوتین را هم مثل سلیمانی ترور کنیم! آیا این تروریسم دولتی نیست اگر ایران بگوید باید بایدن را ترور کنیم چه غوغایی بلند می شود؟
وی گفت: آنها می‌گویند سازمان ملل اعتبار جهانی و بین‌المللی دارد و همه دولت‌ها باید در روابط بین الملل از سازمان ملل تبعیت کنند در حالی که خودشان بدترین اهانت را به سازمان ملل کرده‌ اند. آمریکا در حمله به عراق از سازمان ملل اجازه نگرفت و در اعتراض به دولت ها گفت ما حوصله یک بازی موش و گربه را نداریم و عجیب است که یکی از غربی‌ها در مذاکره هسته‌ای با ایران گفت: بالاتر از قطعنامه‌های شورای امنیت خود خداست و ما خدا را قبول نداریم! آنها یک شاغول دست خود گرفته اند و با همان شاغول تصمیمات خود را تنظیم می کنند شاغول آنها لزوم سیادت، کرامت، آقایی، تفوق و امنیت اسرائیل است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به میزان قطعنامه های صادر شده علیه ایران توسط پارلمان اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: پارلمان اتحادیه اروپا از سال 2009، تا الان 60 قطعنامه علیه ایران صادر کرده اما یک قطعنامه در طول حیات خودش علیه اسرائیل صادر نکرده است معنای این سخن این است که اسرائیل در تمام قتل، غارت، خونریزی و نسل کشی های خود ذی حق است. یعنی او باید بکشد و شما باید مثل گوسفند به سلاخ خانه اسرائیل بروید!

وی با اشاره به تثبیت ممنوعیت حجاب در ادارات اروپا تصریح کرد: دادگاه عالی اروپا دوباره این هفته ممنوعیت حجاب در ادارات، کارخانجات و شرکت‌های اقتصادی را تثبیت کرد غربی‌ها دو چهره متفاوت از خود به جهانیان نشان می دهند. در ایران از آزادی زن دفاع می‌کنند و مردم مخصوصاً زنان را به شورش دعوت می‌کنند، ولی در کشورهای خودشان آزادی زن را سلب می کنند. معنای این سخن این است که دنیا با حق ویژه اداره می‌شود.
عاملی تصریح کرد: مفاهیمی مثل آزادی و دموکراسی در غرب تا جایی ارزش دارد که به منافع آنها صدمه نزند و در میان مسلمان ها تا زمانی ارزش دارد که در مسیر تامین منافع غربی‌ها باشد. وضع جریمه برای حجاب در اروپا معنای ساده آن نقض این ادعای آنهاست که می گویند زن در نوع پوشش باید آزاد باشد. یک زن مسلمان این هفته از کار در یک شرکت اروپایی به خاطر حجاب محروم و اخراج شد. وی به دادگاه عالی اروپا شکایت کرد اما دادگاه عالی اروپا حکم قبلی خود را تثبیت کرد که در محل کار حجاب ممنوع است. یعنی زن در نوع پوشش خود آزاد نیست. غالب کامنت ها از کل دنیا به دولت های اروپایی اعتراض کردند که این حکم دادگاه با دخالت شما در ناآرامی‌های اخیر ایران و دفاع از لزوم آزادی زن در پوشش منافات دارد.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به رویکرد آمریکا در مسائل اخیر جاری در ایران گفت: در غائله اخیر آمریکا و اروپا هجمه مفصلی به ایران داشتند که چرا اینترنت را چند روز قطع کرده است. از این سخن معلوم می شود که آنها به تبادل آزاد اطلاعات عاشق هستند اما از آن طرف تمام کانال های ایرانی و غیر ایرانی که با آنها هم سو نیستند مثل المنار، هیسپان تی وی، پرس تی وی و کوثر را از ماهواره های خاص حذف کردند و نمایندگی های آنها را از کشورشان بیرون کردند. از این معلوم می شود که آنها نه عاشق تبادل آزاد اطلاعات بلکه عاشق تبادل اطلاعات خاص هستند و آن تبادل اطلاعاتی است که منافع آن ها را تامین می‌کند و این اهانت بزرگ به آزادی بیان و تیشه به ریشه آزادی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تشریح آسیب‌هایی که از قِبَل تبادل اطلاعات در جهت تامین منافع‌های خاص حاصل می‌شود اظهار کرد: اگر تبادل اطلاعات در دنیا برای تامین منافع خاص باشد دروغ، تهمت، بهتان، تسویل و مکر اللیل و النهار واقعیت‌ها را برای انسان‌ها قلب می‌کند. آنها در این چند روز هر چه فیلم سال 88 داشتند پخش کردند و خروار خروار دروغ به مردم دنیا ارائه کردند. آنها 40 سال است بدترین سیاه نمایی را از ایران به دنیا نشان می‌دهند، فقط برای یک هدف و آن اینکه هیچ کشور دیگری جرات نکند مثل ایران دنبال حاکمیت ملی باشد و بدون آمریکا و اروپا برای خودش تصمیم بگیرد. آنها عملاً به ملت های دنیا می‌گویند اگر بخواهید بدون ما کشور خود را اداره کنید به این روزگار می‌افتید. یعنی همه ملت ها باید از حاکمیت ملی خداحافظی کنند.

عاملی گفت: آمریکا ادعا دارد که سردمدار رعایت و نظارت حقوق بشر است. در مناظرات انتخاباتی آمریکا دو طرف آنقدر از نقض حقوق بشر، دموکراسی و آزادی در سطح بین المللی و داخلی صحبت می کنند که انسان دچار اشمئزاز می شود. افشاگری های ترامپ در خصوص اینکه داعش را آمریکا درست کرده همه شنیدند.
عاملی با یادآوری شورش های سال 1390 در انگلستان و چگونگی برخورد پلیس این کشور با معترضان تصریح کرد: در مرداد ماه سال 1390 کل کشور انگلستان به شورش برخاست. عامل به‌.هم‌ ریختگی کشته شدن یک جوان سیاه پوست توسط پلیس انگلستان بود. دولت انگلیس اعلام کرد ممکن است برای مهار مردم از حکومت نظامی استفاده کند. در آن زمان مطبوعات انگلیسی نوشتند که پلیس لندن شب ها به خانه معترضین اصلی می ریزد و آنها را از خانه‌ها بیرون می‌کشد.
وی گفت: عجیب این است که دولت انگلیس آن زمان در علت شورش بزرگ انگلستان اعلام کرد عامل اصلی اعتراضات سرهنگ قذافی است که از دولت انگلیس که در حملات ناتو در لیبی شرکت کرده بود انتقام می‌گیرد. خیلی جالب بود که شبکه های اجتماعی در فضای اینترنت هم علیه دولت انگلیس به پا خاستند و دولت لندن رسماً فعالان فضای مجازی را تهدید و یک بی‌آبرویی حسابی برای دولت انگلیس در دنیا درست شد.
امام جمعه اردبیل در خاتمه عنوان کرد: حالا ما ملت خودمان را حکم می کنیم که عملکرد دولت انگلیس در برابر شورش ملت خود و در برابر ناآرامی‌های ایران را ارزیابی و قضاوت کنند. جوانان عزیز بدانند که آنها وقتی با معیار دوگانه عمل می‌کنند این نشان می‌دهد که آنها از نفس آزادی و کرامت زن دفاع نمی‌کنند، بلکه اغراض شوم و ناپاک در نیت اشک تمساح آنها نهفته است. شنبه‌های فرانسه که ماه‌ها طول کشید و هر شنبه صدها خودرو آتش زده شد و برخورد وحشتناک پلیس فرانسه با آنها هنوز از یادها نرفته است. خشن‌ترین برخورد پلیس در تاریخ اروپا در شنبه‌های پاریس ثبت شد و حالا همان انگلیس و فرانسه و آلمان تصمیم گرفته اند دولت و ملت ایران را به خاطر حوادث اخیر توبیخ کنند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا