آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: امروز اسرائیل کاملا در دست حزب الله گرفتار شده است

آیت الله سید حسن عاملی: ترور در قاموس ادبیات حماسی ما نیست و این اسرائیل است که به یک تروریست دولتی تبدیل شده است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سفر اخیر خویش به لبنان و حضور در کنگره علمی فقیه برجسته حضرت آیت الله العظمی محقق کرکی اظهار داشت: به مناسبت کنگره فقیه با عظمت عالم تشیع محقق ثانی مشهور به محقق کرکی صاحب کتاب نفیس و مرجع جامع المقاصد به لبنان دعوت شدیم و یک هفته در نشست‌های علمی در منطقه جبل عامل، منطقه کرک نوح، اقلیم التفاح، جبع، هرمل و… حضور و توفیق سخنرانی داشتم.

وی ادامه داد: شخصیت‌های بزرگ علمی از عراق، سوریه، ایران و لبنان در این کنفرانس سخنرانی‌های مهمی داشتند و قرار است مقالات به صورت کتاب منتشر شود علاوه بر سه سخنرانی از اینجانب دو مقاله نیز به کنفرانس ارائه شد که به زودی در ایران هم منتشر می‌شود در خصوص این سفر چند نکته شایسته ذکر است:
اول اینکه محقق کرکی اولین فقیهی است که علاوه بر دفاع بسیار علمی و متقن و جانانه از نظریه ولایت فقیه آن را حدود پانصد سال پیش در دولت صفویه یعنی زمان شاه طهماسب در ایران عملی ساخت. وی این اصل را به حدی برهانی محکم و قوی ارائه کرد که شاه طهماسب اعلان کرد که من از طرف فقیه جامع الشرائط یعنی محقق کرکی حکومت می‌کنم و مشروعیت حکومت من از اوست.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: بعضی خیال می‌کنند که پایه گذار اندیشه ولایت فقیه حضرت امام(ره) است و لذا می‌گویند نظریه ولایت فقیه اندیشه ایرانی است به همین جهت در لبنان عده ای حزب الله را که تمام برنامه‌های خود را با ولایت فقیه تنظیم کرده حزب ایرانی می‌دانند جناب سید حسن نصرالله در پیام خود به کنگره اظهار کرد اصلی‌ترین نظریه پرداز ولایت فقیه از خود لبنان و از کرک نوح توسط محقق کرکی شروع و در زمان شاه طهماسب در ایران عملیاتی شده است پس چگونه می‌توان گفت این نظریه نظریه ایرانی است این نظریه قبل از امام توسط محقق کرکی، نراقی و اعاظم علمای شیعه مطرح و بر آن استدلال شده و لذا این اصل نه ایرانی نه نجفی و نه لبنانی بلکه مستفاد از متون اصلی دین است.
مطلب دوم که خیلی قابل توجه است اقتدار حیرت آور حزب الله در لبنان است.

خطیب جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه حزب الله در لبنان جایگاه ویژه دارد خاطر نشان کرد: حزب الله بعد از تحمیل چند شکست به اسرائیل و پس گرفتن بخشی از خاک لبنان محبوبیت فوق العاده در انظار مردم لبنان پیدا کرده است مخصوصاً در این اواخر در تقسیم منطقه گازی دریایی کاریش شاهکار کرد اسرائیل با قلدری خط مرزی تعیین کرده بود و هرچه دولت لبنان اعتراض می‌کرد توجه نمی‌کرد حزب الله هشدار داد و سه پهپاد بزرگ، متوسط و کوچک بالای منطقه مورد نزاع فرستاد و اسرائیل فوراً عقب نشینی کرد و به حق خود قانع شد. مردم لبنان که مشکل اقتصادی شدیدی دارند منطقه گازی کاریش برای آنها بسیار مهم و منبع در آمد مهم است بعد از این اتفاق جایگاه حزب الله فوق العاده شد.
وی افزود: مزارع شبعا مال لبنان است ولی اسرائیل آن را اشغال کرده است. اخیراً حزب الله وارد مزارع شبعا شد و دو خیمه برپا کرد فوراً تانک‌های اسرائیلی در منطقه حاضر شدند و گفتند اگر خیمه‌ها را جمع نکنید فردا ساعت ۸ با خاک یکسان می‌کنیم اما حزب الله اعتنا نکرد اسرائیل بعد از حلول  ساعت ۸ گفت ساعت ۱۲ می‌زنم! وقتی ۱۲ شد گفت ساعت ۲ می‌زنم!
سپس نهادهای بین المللی حتی آمریکا را واسطه کرد که به حزب الله بگوید خیمه‌های خود را جمع کند حزب الله گفت اینجا خاک ماست و کسی حق دخالت ندارد چند روز دیگر اسرائیل تانک‌ها را عقب کشید و گفت معضل را با مذاکره حل می‌کنیم!

عاملی گفت: حزب الله در تمام نقاط لبنان حضور دارد و پرچم حزب الله در تمام نقاط لبنان در اهتزاز است حزب الله یک خصوصیت بسیار مهم دارد و آن اینکه رسماً اعلام کرده که تمام موشک‌های ما به طرف اسرائیل آماده شلیک است دست ما روی ماشه است اگر یک تعرض کوچک از اسرائیل نسبت به ایران صورت بگیرد باران موشک بر سر اسرائیل خواهد ریخت به همین جهت حزب الله امنیت عظیمی برای ایران درست کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ارتش اسرائیل که زمانی ارتش ۶ کشور عربی را کاملاً زمین‌گیر و شکست داد حالا در برابر شبه نظامیان حزب الله مثل بید می‌لرزد. با اینکه از جنگ شش روزه با اعراب تا الان تحولات بسیار بزرگ در ارتش اسرائیل صورت گرفته است. بعضی از کشورهای عربی ۲۰ میلیارد دلار در لبنان صرف کردند تا جای پایی برای خود باز کنند اما در برابر حزب الله مقهور شده و اخیراً هزینه کرد خود را در لبنان متوقف کردند.

وی گفت: اسرائیل فقط در دست حزب الله ذلیل و اسیر نشده بلکه در داخل فلسطین اشغالی نیز توسط فلسطینی‌ها ذلیل شده و هر روز ذلت و خواری خود را به تماشا می‌گذارد.
اخیرا اسرائیل برای ورود به اردوگاه جنین در مقابل فلسطینی‌های محاصره شده از ۱۵۰ تانک و زره پوش پیشرفته، هواپیما، پهباد و هلیکوپتر استفاده و با هزاران نفر از ارتش و پلیس وارد جنین شده و به جنایت مشغول شد. آنها حتی به ماشین های اورژانس اجازه ورود و حمل مجروح ها را ندادند. این نهایت ذلت اسرائیل بود که برای یک اردوگاه با مردمان دست خالی، محروم و فقیر از جنگ افزارهای پیشرفته، از هواپیمای اف ۱۶ و از تجهیزات سنگینی استفاده کند و آخر سر هم شکست خورده بیرون بیاید. اخیراً یک تحلیلگر صهیونیستی در تلویزیون اسرائیل به اسرائیلی‌ها گفت هیچ وقت نگویید به ایران حمله خواهیم کرد شما حریف مردم دست خالی جنین، نابلس و غزه که کاملاً در محاصره‌ اند و در زندان بزرگ زندگی می‌کنند نشدید چطور می‌خواهید حریف ایران شوید؟

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: امروز اسرائیل علاوه بر مشکلات وحشتناک داخلی کاملاً در دست حزب الله گرفتار شده است.
مطلب سوم اینکه در این اواخر سفیر اسرائیل در آذربایجان به کنار مرز ما آمد تا به ما بگوید ما تا بیخ گوش شما آمده ایم این برای ما سخت و سنگین بود به همین جهت در این سفر به مارون الراس رفتم و در کنار مرز اسرائیل مشرف به شهرک صهیونیستی نشین ایستادم و به شهداء مقاومت درود فرستاده و بر قاتل فلسطینی‌ها که ۷۵ سال است خون مسلمان‌ها را می‌ریزد نفرین فرستادیم و از خداوند خواستیم هرچه سریع‌تر خاک اسلام را آزاد و صهیونیست‌های قاتل را از همان جا که آمدند به همان جا با خواری و ذلت برگرداند البته قبل از من وزیر خارجه کشورمان در کنار مرز حاضر شده بود تا سفیر اسرائیل در آذربایجان بداند که حرکت او بی‌جواب نمی‌ماند.

وی افزود: همچنین در منطقه اقلیم التفاح در قبرستان تانک‌ها موشک‌ها و انواع تجهیزات جنگی اسرائیل که توسط حزب الله از کار افتاده حاضر شدیم و با افتخار بر بالای تانک‌های سوخته اسرائیل ایستاده و شجاعت رزمندگان حزب الله را تحسین کردیم.

وی ادامه داد: یکی از خنده‌دارترین دروغ اسرائیل این است که هر وقت ایران با اروپا و آمریکا در آستانه توافق قرار می‌گیرد فوراً یک خبر جعلی درست می‌کند که ایران قرار بود فلان نقطه را منفجر کند، یا ده‌ها اسرائیلی را ترور بکند و ما آن را کشف کردیم این دروغ نخ نما آن قدر تکرار شده که در نزد تحلیلگران به یک جوک و اضحوکه و «گولمجه» تبدیل شده است. اخیراً که ایران قدم‌های مهمی برای حل مشکل خود با آمریکا و اروپا برداشته اسرائیل باز آن مضحکه خود را شروع کرده. ده روز پیش گفت کسی را از ایران ربودیم که می‌خواست در یونان و قبرس به سفارت ما یا به اتباع ما حمله کند و ما آن را خنثی کردیم و دیروز اعلام کرد ایران قرار بود در باکو به سفارت ما حمله کند ولی شخص تروریست دستگیر شد. به اسرائیل می‌گوییم دیگر با این دروغ کار شما درست نمی‌شود. هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها فهمیده اند که تو چه جرثومه بزرگ دروغ هستی.

عاملی در خاتمه گفت: ترور در قاموس ادبیات حماسی ما نیست و این اسرائیل است که به یک تروریست دولتی تبدیل شده و رکورد ترور را  با وقاحت تمام شکسته است و حالا بزرگترین و کریه ترین سیئه خود را به ما نسبت می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا