آخرین اخبارآذربایجاناخباراردبیلایرانخطبه هاعمومی

امام جمعه اردبیل: اجتماع عظیم ۲۲ بهمن یک رفراندوم ملی بود

امام جمعه اردبیل گفت: اجتماع عظیم 22 بهمن یک رفراندوم ملی، دموکراسی حقیقی، ظهور اقتدار و تضمین حرکت انقلاب اسلامی بود

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به بیانات اخیر امام خامنه‌ای در جمع مردم آذربایجان شرقی و تاکید ایشان بر نقش اردبیل و صفویه در ایجاد ایران یکپارچه اظهار داشت: ایران اسلامی سه نقطه عطف مهم دارد ورود اسلام، تشکیل اولین حکومت شیعی غیر تقیه‌ای و سوم وقوع انقلاب اسلامی؛ اردبیل افتخار دارد یکی از این سه نقطه را فرزندان اردبیل در زمان صفویه آفریدند.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: وجود کشوری به نام ایران نتیجه درایت، شجاعت، غیرت، ایثار و روحیه حماسی آذری‌هاست و لذا آذری‌های ایران از همه بیشتر برای حفظ ایران عزیز و دفع خطر از آن اولی هستند.

بنیاد پژوهش صفویه تشکیل می‌شود

وی ادامه داد: به یمن این اظهارات ارزشمند مقام معظم رهبری درباره نقش اردبیل در زمان صفویه، بنیاد پژوهش صفویه که مصوبه شورای فرهنگ عمومی است راه اندازی می‌گردد تا مرجعیت علمی در خصوص تاریخ صفویه و خدمات آنها داشته باشد.

امام جمعه اردبیل در ادامه ضمن قدردانی از حماسه بزرگ ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: امسال حضور مردم از تمام سال متفاوت و درست مثل اول انقلاب بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: در بسیاری از شهرهای بزرگ حرکت در مسیر تعیین شده ممکن نشد چون کل مسیر در اسرع وقت پر از جمعیت شد جالب اینکه تمام مشارب فکری و رفتاری به چشم می‌خوردند حتی خانم هایی که با آرایش خاص حاضر شده بودند. من خودم از مبداء راهپیمایی با سرعت حرکت کردم تا سر وقت به جایگاه برسم اما تا انتهای مسیر همه مسیر را پر از جمعیت دیدم.

آیت الله عاملی اضافه کرد: این اجتماع عظیم یک رفراندوم ملی، دموکراسی حقیقی، ظهور اقتدار و تضمین حرکت انقلاب اسلامی است صد یک این جمعیت را با هزاران فراخوان هیچ کشوری نمی تواند جمع کند.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه ملت ایران یک ویژگی بسیار ارزشمندی دارد و آن اینکه تا احساس خطر برای کشور می‌کنند با وجود تمام مشکلات با تمام مشارب فکری در صحنه حاضر می‌شوند.

وی اضافه کرد: بسیاری از موالیان انقلاب اسلامی و عاشقان عزت کشور فقط اشک شوق ریختند واقعاً تشکر از این ملت فقط با اشک شکر مقدور است همچنان که وقتی به رسول خدا گفتند شما هیچ گناهی ندارید چرا این قدر گریه می کنید؟ فرمودند:”افلا اکون عبدا شکورا ”

خطیب جمعه اردبیل در ادامه اضافه کرد: حالا کابوس سنگین به اردوگاه فزون خواه، متفرعن ، متکبر و مستکبر غرب سایه افکنده است و قطعاً در محافل خود علیه ملت ما بد و بیراه می گویند همچنان که در گذشته ملت ما را متهم کردند که دی ان ای آنها مملو از شرارت است.آنها با تمام توان این عظمت ملت ما را سانسور کردند.

آیت الله عاملی خطاب به رسانه‌های غربی: فهمیدید که روی آب می‌نویسید

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود:به سردمداران این رسانه‌ها می گوییم درست است که نگذاشتید دنیا این موج مواج را ببیند اما خودتان دیدید و فهمیدید که روی آب می نویسید و در خیک سوراخ می‌دمید.

آیت الله عاملی گفت: ۴۳ سال با ملت ما دست و پنجه نرم کردید،فشار حداکثری درست کردید، تحریم بی سابقه در تاریخ بشریت برای ملت ما درست کردید و گفتید ملت ایران را آن قدر گرسنه نگه می داریم تا برابر ما رکوع کنند ولی حالا این شما هستید که باید در برابر عظمت ملت ما و اراده پولادین ملت ایران رکوع کنید.

وی گفت: شما ۴۳سال علیه ما در بودجه خود پول تصویب کردید و حالا به ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱ رسیدید و فهمیدید هر چه پول خرج کردید همه نفله شد.

آیت الله عاملی ادامه داد: این اجتماع عظیم برای مسئولین نیز تکلیف مضاعف درست کرد ذره ای کوتاهی در حق مردم ما در ایجاد اسباب عزت و آرامش برای ملت و تسهیل زندگی کفران نعمت بسیار بزرگی است و کفران نعمت همیشه عذاب شدید الهی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به کمک مالی اسرائیل در زلزله اخیر ترکیه خطاب به ملت این کشور گفت: ملت بزرگ ترکیه دقت کنند هرچه اسرائیل به عنوان کمک مالی در حادثه زلزله به ترکیه آورده همه مال مسروق و دزدی است این رژیم جعلی همه آنها را از مال ملت فلسطین دزدیده و خودش اموالی ندارد تصرف در این اموال قطعاً متوقف بر اجازه ملت فلسطین است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: آمدن اسرائیل به کشور شما قطعاً به خاطر احترام به شما نیست بلکه از باب تلوّن(رنگ عوض کردن) است تا از ظرفیت زلزله برای تقویت دیپلماسی و ایجاد روابط استفاده کند و الا اگر راست می گوید چرا از جنایت در کشتی مرمره عذرخواهی نکرد؟ با اینکه رئیس جمهور ترکیه از آنها خواسته بود که آنها چاره ای جز عذرخواهی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: به ملت ترکیه عرض می کنم بحمدالله مساعدت از ۱۰۰ کشور به کشور شما سرازیر شده است و شما احتیاج به مال حرام ندارید

آیت الله عاملی گفت: ملت بزرگ ترکیه در طول تاریخ مشهور به طهارت و اجتناب از حرام است بنابراین شایسته است هرچه اسرائیلی‌ها آورده‌اند به آن دست نزنند و از مصرف آن خودداری و همه را به اسرائیل برگردانند.

وی ادامه داد: البته ترکیه در این موضوع خصوصیت ندارد بلکه اسرائیل در هر کشور اسلامی حاضر شده و در ظاهر به آنها کمک مادی ،نظامی ، علمی و یا فنی می کند همه آن‌ها مال دزدی و در اصل ثروت فلسطین است مبادا در این مال غصبی تصرف کنید طبق روایات تصرف در مال غیر، جزء شئامت و بدبختی نتیجه ای ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطرنشان کرد: اسرائیل تصمیم گرفته در همسایگی ما یک دامداری گاومیش ۵ هزار راسی راه اندازی کند من به اهالی آن کشور عرض می کنم این دامداری از اساس دزدی است و مال دزدی و حرام به تعبیر علمای اخلاق “اقرب الی النّجاسة و الخباثة” است مبادا در آن تصرف کنید یا به فرزندان خودتان بدهید و الّا شریک در جرم این دزد سر گردنه خواهید بود.

امام جمعه اردبیل افزود: این رژیم 75 سال خون مسلمان ها را ریخته و تا توانسته خاک آنها و ثروت آنها را غصب کند و حالا بعد از آن همه خون‌ریزی آن را برای شما هدیه آورده است قطعاً از این هدیه بوی خون می آید و هر کس آن را مصرف کند قطعاً هزاران هزار شهید فلسطینی در روز قیامت با او محاجه خواهد کرد.

دستور عفو مقام معظم رهبری نشان دهنده اراده فاخر در مدیریت کشور است

وی با اشاره به فرمان اخیر رهبری برای عفو افرادی که در حوادث اخیر کشور مجرمیت قطعی داشتند، خاطرنشان کرد: دستور عفو رهبر معظم انقلاب برای کسانی که قطعاً مجرمیت داشتند نشان دهنده یک اراده بسیار فاخر و ارزشمند در مدیریت کشور است.

آیت الله عاملی ادامه داد: اقدام شایسته دستگاه قضایی در آزادسازی تمام دستگیر شده ها در استان‌ها و همچنین اعلان آمادگی برای بازگشت و پذیرش کسانی که از ملت جدا شده و به آغوش غربی‌ها رفته اند جداً قابل تحسین است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطرنشان کرد: ممکن است فردی از افراد ملت از سر عصبانیت یا احساسات مطالبی موهن به زبان آورد قلب انقلاب اسلامی آن قدر باید بزرگ باشد که آنها را در خود هضم کند.

امام جمعه اردبیل گفت: دستور رهبر انقلاب مصداق بارز آیه شریفه “وَاخْفِضْ جَنَاحَکَ لِلْمُؤْمِنِینَ”و مصداق وصف ابوت پیامبر برای تمام امت است.

وی با بیان اینکه این اقدام مقام معظم رهبری و دستگاه قضایی را باید قدر داشت، گفت: قدر آن را مخصوصاً کسانی می‌دانند که از نحوه برخورد کشوری مثل آمریکا با ملت خود که به پلیس اجازه داده به صرف سوءظن هر کس را خواست بکشد آشنا هستند آنها به ارتش آمریکا نیز اجازه دادند که به صرف سوء ظن بدون اجازه شورای امنیت به هر کشوری که سوءظن کند حمله نماید حمله به عراق و سوریه بدون اجازه شورای امنیت بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا