آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومی

ارمنستان: تحدید مرز با جمهوری آذربایجان باید بر اساس نقشه‌های دوران شوروی باشد

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با همتای فرانسوی خود از جدی بودن کشورش نسبت به موضوع تمامیت ارضی در مذاکرات با جمهوری آذربایجان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، «آرارات میرزویان»، وزیر امور خارجه ارمنستان روز شنبه در دیدار با «استفان سژورنه» همتای فرانسوی خود در شهر «پاریس» گفت: «ارمنستان همچنان بر اصول تمامیت ارضی و نقض ناپذیری مرزها در مذاکرات با جمهوری آذربایجان پافشاری می‌کند.»

وزیر خارجه ارمنستان اظهار داشت: روند تحدید مرز با جمهوری آذربایجان باید بر اساس اعلامیه آلماآتا و قانونی‌ترین نقشه‌های دوران شوروی انجام و باید از شفافیت در این روند اطمینان حاصل شود.

میرزویان همچنین گفت: ارمنستان از توجه و تلاش ویژه فرانسه برای غلبه بر چالش‌ها و تهدیدات امنیتی در منطقه بسیار قدردانی می‌کند.

بر اساس این گزارش، ارمنستان قراردادهایی را برای خرید سه سامانه راداری «گراند مستر ۲۰۰»، دوربین دید در شب با بخش تسلیحاتی فرانسه امضا کرده است.

ارتش ارمنستان پس از شکست در جنگ دوم قره باغ شکست از ارتش جمهوری آذربایجان در پی تقویت نیروهای خود برآمده‌ است.

این کشور برای تقویت سامانه پدافندی موشکی خود قراردادی با فرانسه برای خرید سامانه موشکی برد کوتاه «میسترال» امضا کرده است. این سامانه موشکی ویژه هدف گیری اهداف در برد کوتاه است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا