آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

کارشناس سوری: با پیروزی انقلاب اسلامی موضوع دفاع از فلسطین در اولویت کاری ایران قرار گرفت

صفا قدور، کارشناس سوری با بیان اینکه از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی رویکرد جدید به تحولات منطقه‌ای در راستای تغییر معادلات بود، گفت: تصمیم ایران در زمینه قطع رابطه با رژیم صهیونیستی به‌ منزله زلزله سیاسی و اقدامی بود که انفجار بزرگی در منطقه ایجاد کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، ایران اسلامی از بدو پیروزی انقلاب سال 1357 تاکنون شاهد دستاوردهای بسیاری در حوزه های مختلف از جمله سیاسی و اجتماعی بوده است. دستیابی به مردم سالاری برخاسته از دین و معنویت، حکومت انتخابی و تبدیل نظام طاغوتی به نظام مردم سالار، برگزاری انتخابات مختلف و نقش دادن به مردم در مدیریت کشور و تعیین مدیران، دست به دست شدن مدیریت اجرایی کشور و فضای آزاد نقد و اصلاح، تذکر و مخالفت سیاسی و در یک کلام، یکپارچه سازی ملت از مهمترین دستاوردها در حوزه سیاسی و اجتماعی به شمار می رود. معاندان با سیاه نمایی دستاوردها در حال انحراف افکار عمومی هستند و نمی خواهند مردم واقعیت دستاوردهای مهم کشور را بدانند.

صفا قدور، کارشناس سوری درباره دستاوردهای 43 سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی موضوع دفاع از فلسطین بنا به فرموده امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی در اولویت کاری ایران قرار گرفت و شاهد جایگزینی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران با سفارت فلسطین در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی بودیم که جزو نخستین تصمیمات نظام انقلابی ایران بود.

وی افزود: تصمیم ایران در زمینه قطع رابطه با رژیم صهیونیستی به‌ منزله زلزله سیاسی و اقدامی بود که انفجار بزرگی در منطقه ایجاد کرد، زیرا رژیم شاهنشاهی ۶۰ درصد نفت مورد نیاز رژیم صهیونیستی را تأمین می‌کرد و صهیونیست‌ها و شاه نوک پیکان سیاست خصمانه آمریکا با کشورهای عربی و اسلامی بودند.

کارشناس سوری عنوان کرد: تکیه بر اعتقاد راسخ امام خمینی (ره) بر عدالت‌خواهی بود که پیروزی انقلاب اسلامی را بر رژیم طاغوت رقم زد و نقش محوری در تغییر معادلات منطقه‌ای به سود کشورهای عربی و اسلامی به‌ویژه آرمان فلسطین داشت. رهبر کبیر انقلاب اسلامی پیش از پیروزی انقلاب، آرمان فلسطینیان را درک کرده بودند و متوجه ظلم و ستم بزرگی که در حقشان شده بود، شدند و خطر حملات شدید صهیونیست‌ها به جهان عرب و اسلام را گوشزد کردند.

قدور گفت: از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی رویکرد جدید به تحولات منطقه ای در راستای تغییر معادلات بود که باعث شده است ایران از موضع مخالف اعراب (در زمان شاهنشاهی) به موضع مدافع امور کشورهای عربی تبدیل شود و نگاه ویژه ای به امور حیاتی جهان عرب و اسلام داشته باشد که منطبق بر مبانی و منافع اسلام و نه منافع چند کشور خاص منطقه است. ایران با رویکرد جدید خود توانست دست های پشت پرده بسیاری از رژیم‌های مدعی عربیت و اسلام را رو کند و باعث برملا شدن دروغ ها و ادعاهای آنها در قبال آرمان فلسطین شود.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با برخورد واقع‌ بینانه با موضوعات و رویدادهای منطقه‌ای و جهانی، اعتبار و تأثیر مثبت خود را در تصمیم‌گیری کلان جهان اسلام اثبات کرد و ورود ایران به سازمان همکاری اسلامی و در ادامه، مشارکت فعال در سازمان همکاری شانگهای در دولت انقلابی سیزدهم نقاط محوری مهمی در تاریخ جمهوری اسلامی است.

قدور تأکید کرد: ایران می تواند با تلاش جدی در راستای حل مشکلات مسلمانان و کشورهای اسلامی گام بردارد. بی‌تردید موضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه در برابر تجاوز، جنگ و تروریسم بین‌المللی نقش مهمی در پایداری بشار اسد و ارتش عربی سوریه داشت، آن هم در وضعیتی که بسیاری از کشورها از تروریست‌ها و حامیانشان حمایت و بر سر سرنگونی دولت اسد توطئه و شرط‌بندی کردند. دو کشور روابط نزدیکی با هم دارند که به دلیل پیوند ناگسستنی تاریخی تهران و دمشق است؛ پیوندی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی بر پایه احترام متقابل شکل گرفته و همچنان استوار است.

کارشناس سوری با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران برای پرچمداری نظم نوین منطقه‌ای به جبهه مقاومت برای مقابله با نیروهای متجاوز کمک می کند تا قادر به حفظ امنیت و ثبات کل منطقه باشند، گفت: معتقدم اگر در تاریخ جهان معاصر چیزی به عنوان پیروزی انقلاب اسلامی ایران وجود نداشت، وضعیت ملت‌ها به دلیل تسلط رژیم صهیونیستی بر منطقه که درگیری با اعراب را نه تنشی مرزی، بلکه تنشی ماهیتی و موجودیتی می‌دانست بسیار اسف‌بار بود.

وی افزود: رژیم غاصب صهیونیستی تلاش می‌کند آمریکا را به جنگ با ایران بکشاند و روی تعامل و حمایت حکام کشورهای عربی که خواستار عادی سازی روابط با این رژیم هستند، شرط‌ بندی کرده است. اگر پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استقرار اندیشه مقاومت در برابر نیروهای متجاوز و توطئه‌های شیطانی صهیونیستی-غربی در منطقه و پایبندی به حقوق ملت‌های عربی و اسلامی نبود، تفکر و آرمان عربی اکنون وجود نداشت و باید شاهد بال‌ و پر گرفتن تفکرات صهیونیستی و تحقق رؤیای آنها یعنی سرزمین از نیل تا فرات می‌بودیم.

صفا قدور تصریح کرد: پیروزی بر گروه تروریستی داعش و ناکام ماندن نقشه‌های تروریسم بین‌المللی در منطقه و نیز داخل ایران از جمله توطئه فروپاشی نظام جمهوری اسلامی باعث شد شاهد سیل اتهامات واهی با منشأ عبری-عربی-غربی برای مخدوش کردن چهره ایران نزد افکار عمومی باشیم. بی تردید ایران بدون تبعیض از تمامی گروه‌های مقاومت حمایت و بر لزوم وحدت جهان اسلام بدون توجه به گرایش‌های فرقه‌ای و تنگ‌ نظرانه تأکید می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا