اخبارارمنستانعمومیقره باغ

پاشینیان درخواست جدایی طلبان قره باغ مبنی بر آزادی رئیس جمهور اسبق ارمنستان را رد کرد

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان، درخواست روسای جمهور کنونی و پیشین جدایی‌طلبان قره‌باغ مبنی بر آزادی «روبرت کوچاریان» رئیس‌جمهور اسبق ارمنستان برای شرکت در مراسم سالگرد اشغال شوشا را رد کرد.

 به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان درخواست «باکو ساآکیان» و «آرکادی قوکاسیان» روسای جمهور کنونی و پیشین جدایی‌طلبان قره‌باغ مبنی بر آزادی «روبرت کوچاریان» رئیس‌جمهور اسبق ارمنستان برای شرکت در مراسم سالگرد اشغال شوشا را رد کرد.

پاشینیان در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: ارمنستان یک کشور مستقل است و من اجازه نمی‌دهم که رهبران قره‌باغ در مسائل داخلی ارمنستان دخالت کنند. ساآکیان و قوکاسیان در نامه‌ای که به دادستان ایروان نوشته‌اند از اتحاد ملی صحبت کرده‌اند اما این اتحاد صورت نمی‌گیرد چرا که با مسئولین و اقوامشان که از راه نامشروع میلیونر شده‌اند نمی‌توان متحد شد.

نخست‌وزیر ارمنستان خاطرنشان کرد: «سرژ سرکیسیان» هنوز هم به من جواب نداده است که چگونه خانواده‌اش میلیونر شده‌اند اما سربازان ارمنی نانی برای خوردن پیدا نمی‌کنند. من با چنین فاسدانی نمی‌توانم متحد شوم. خیانت‌هایی که آن‌ها انجام داده‌اند به هیچ وجه بخشیدنی نیستند. در مورد این خیانت‌ها صحبت نخواهم کرد اما هیچ زمانی آن‌ها را نخواهم بخشید. من با مسئولانی که خانواده‌هایشان میلیونر شده‌اند متحد نمی‌شوم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا