آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانروسیهعمومیقره باغ

پاشینیان برای روسیه شمشیر را از رو بست

نخست‌وزیر ارمنستان پس از بازپس‌گیری قره‌باغ توسط جمهوری آذربایجان در گفت‌وگویی با وال استریت ژورنال اعلام کرد که دیگر میزبانی از پایگاه‌های نظامی روسیه برای این کشور سودی ندارد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، قره‌باغ منطقه‌ای است متعلق به جمهوری آذربایجان که اکثریت مردم آن ارمنی‌تبار بودند. این جمعیت ارمنی‌تبار در قره باغ اعلام استقلال کرده و جمهوری خودخوانده «قره باغ» را تشکیل داده بودند؛ اما با حمله اخیر باکو و با میانجی‌گری روسیه، آن‌ها ادعای استقلال خود را پس گرفته و ۱۰۰ هزار تن از ۱۲۰ هزار جمعیت ارمنی تبار این منطقه، قره باغ را به مقصد ارمنستان ترک کردند.

در گفت‌وگویی که وال استریت ژورنال در روز چهارشنبه منتشر کرده، پاشینیان گفته است: رویدادهای اخیر ما را به این نتیجه رساند که باید در شراکت‌های‌مان در زمینه دفاعی تغییراتی ایجاد کنیم و هم‌اکنون نیز در تلاش برای انجام این کار هستیم.

به نوشته خبرگزاری رویترز، روسیه پادگان‌هایی در دو منطقه و یک پایگاه هوایی در خاک ارمنستان دارد. مسکو مدت‌هاست که یکی از تضمین‌کنندگان امنیت ارمنستان بوده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که مقامات روسی از اظهارات پاشینیان بی‌اطلاع هستند.

پسکوف به اینترفکس گفت: ما نمی‌دانیم که آیا او واقعا این حرف‌ها را زده یا نه و حتی اگر آن‌ها را زده، این صحبت‌ها در کجا و در چه چارچوبی انجام گرفته است. ما چنین اطلاعاتی را دراختیار نداریم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا