آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومینخجوان

پاسخ دندان شکن نماینده تبریز به علی اف

میرتاج الدینی: رئیس جمهور آذربایجان سخنی بزرگ‌تر از دهان خود می گوید، اگر قرار به ملحق شدن باشد نخجوان باید به ایران ملحق شود

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، میرتاج الدینی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: در ۸ سال جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک کشور را به دشمن نداده ایم، در حالی که در تاریخ گذشته پیمان نامه و عهدنامه های ننگینی چون گلستان و ترکمنچای را داریم که در نتیجه آنها ۱۴ ولایت از ایران عزیز جدا شد. از جمله باکو، قره باغ، ایروان و مناطق دیگر.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه تصریح کرد: سخنی با رئیس جمهور آذربایجان دارم، اخیر سخنی بزرگتر از دهان خود گفته است و گفته «سرنوشت تلخ جدایی آذری ها از آذربایجان» چقدر این رئیس جمهور نسبت به تاریخ بی اطلاع است، دقت کنید آذربایجان از ایران جدا شد و این طور نیست که شما می گویید. این نکته را یادآور می شوم  و به خوبی به خاطر بسپارید با این لفاظی ها مشکلی در همسایگی ما ایجاد نکنید که نیازی به لشکرهای محمد رسول الله(ص)، علی ابن ابی طالب(ع)، لشکر امام حسین(ع) نیست و تنها لشکر عاشورا جواب شما را می دهد.

این نماینده در ادامه به ترکی مطالبی را خطاب به  الهام علی اف گفت: اگر بنا باشد چیزی ملحق شود باید نخجوان به ایران ملحق شود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا