آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

واکنش کنعانی به مواضع باکو: مردم تان را از اسرائیل بترسانید نه ایران!

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: آنکه باید مردم جمهوری آذربایجان را از آن ترساند، رژیم صهیونیستی است نه ایران

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به هشدار جمهوری آذربایجان به اتباع این کشور برای سفر به ایران گفت: آنکه باید مردم ‎آذربایجان را از آن ترساند، ‎رژیم صهیونیستی است نه ایران تمدنی و اسلامی.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در ادامه اقدامات غیرسازنده و غیردوستانه این کشور در قبال ایران، به اتباع این کشور نسبت به سفر به ایران هشدار داد و از آنها خواست از سفر غیرضروری به ایران خودداری کنند.

در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه ۱۵ خرداد ماه به این اقدام جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد و گفت: وزارت خارجه آذربایجان نسبت به سفر شهروندان خود به ‎ایران هشدار داده است! ‌این همان سیاستی است که رئیس‌ جمهور رژیم جعلی، کودک‌کش و اشغالگر صهیونیستی اخیرا در سفر به باکو در پیش گرفت.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این هشدار با اشاره به حمله مسلحانه به سفارت این کشور در تهران در ژانویه که با انگیزه شخصی انجام شد، بار دیگر این اقدام را تروریستی خواند و با اشاره به تعطیلی سفارت این کشور در تهران به اتباع این کشور  توصیه کرد در صورت سفر به ایران مراقب باشند.

کنعانی در توئیتر در این باره نوشت: سیاست ما همچنان لغو روادید و آغوش باز به روی برادران و خواهران آذربایجانی است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین یادآور شد: تداوم ‎سیاست همسایگی سرلوحه کار ماست، البته در چارچوب احترام متقابل و رعایت آداب همسایگی.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا