آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانروسیهعمومی

واکنش مسکو به توافق اروپا در خصوص محدودیت صدور روادید برای شهروندان روسیه

کاخ کرملین تصمیم اعضای اتحادیه اروپا مبنی بر محدود کردن صدور روادید برای شهروندان روسیه را محکوم کرده و آن را اقدامی مضحک خواند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین ضمن محکوم کردن اقدام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مبنی بر محدود کردن صدور روادید برای اتباع روسیه، اظهار داشت: «این برای روس‌ها بد است. دریافت روادید سخت‌تر و طولانی‌تر خواهد شد.»

پسکوف ضمن هشدار درباره پیامدهای این تصمیم، افزود: «این مساله وضعیت را برای اروپایی‌ها نیز سخت‌تر خواهد کرد.» سخنگوی کاخ کرملین خاطر نشان کرد: «یک تصمیم مضحک دیگر در میان یک سری از اقدام‌های پوچ.»

با این حال سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در این باره گفت که مسکو نباید مرزهای خود را در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا به منظور محدودیت صدور روادید شنگن برای روس‌ها ببندد.

اتحادیه اروپا روز گذشته توافق کرد، قرارداد روادید سفر با مسکو را تعلیق کند تا ورود اتباع روسی به این اتحادیه را به قصد سپری کردن تعطیلات یا خرید کاهش دهد.

البته این توافق شامل ممنوعیت کامل روادید گردشگران که برخی از کشورهای مرکزی و شرقی اروپایی خواستار آن شده بودند، نمی شود.

۲۷ وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود در پراگ وعده دادند که توافقنامه تسهیل روادید با روسیه را به حالت تعلیق درآورند. توافقنامه تسهیل روادید با روسیه در سال ۲۰۰۷ دریافت اسناد سفر را به نسبت آسان می‌کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا