آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومی

واکنش آنکارا به گزارش حقوق بشری آمریکا علیه ترکیه

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ ای، گزارش حقوق بشری آمریکا علیه خود را بی اساس، مغرضانه و غیرقابل قبول عنوان کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزارت خارجه ترکیه به گزارش حقوق بشری آمریکا در سال 2022 نسبت به این کشور واکنش نشان داده و آن را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: مانند سال های گذشته در این گزارش نیز، علیه کشورمان ادعاهای بی اساس و اظهارنظرهای مغرضانه با استناد به گزارش های غلط و با منبع نامشخص جای گرفته است. آنها را محکوم و کاملاً رد می کنیم.

مبارزه با تروریسم همچون پ.ک.ک، ی.پ.گ، داعش و فتو بر اساس و در چارچوب حقوق بین الملل و احترام به حقوق بشر ادامه دارد. این مبارزه که در گزارش حقوق بشری آمریکا تحریف شده را نمی پذیریم. در این گزارش تنها بخشی به جنایات پ ک ک اختصاص یافته در حالیکه این گروه در سال 2022 جنایات زیادی علیه مردم ترکیه مرتکب شده است که این مایه تاسف است.

ترکیه به این گزارش های بی اساس که جانبدارانه تهیه شده اهمیتی نداده و برای حفظ حقوق مردم خود، به اقداماتش در این راستا ادامه می دهد. این گزارش از سوی کشوری که چشم خود را در مقابل اقدامات گروه های تروریستی همچون پ.ک.ک و فتو بسته است و حتی با آنها همکاری نیز دارد، قابل توجه افکار عمومی بوده و مشروعیت و اعتبارش زیر سوال است. ما به آمریکا توصیه می کنیم که بر سابقه خود در موضوع حقوق بشر تمرکز کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا