آذربایجاناخبارایرانعمومی

همکاری ایران و جمهوری آذربایجان برای تبادل تجربیات در حوزه دندانپزشکی

ایران و جمهوری آذربایجان برای تبادل تجربیات و انتقال دانش دندانپزشکی، با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، بابک مسلمی مدیر گروه آموزشی درمانی مدرن، در خصوص برگزاری دوره های تخصصی دندانپزشکی برای دانشجویان آذربایجانی، گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای بهتر شناخته شدن حرفه دندانپزشکی در کشور است تا بتوانیم بهتر و مدرن تر نیم نگاهی به آینده داشته باشیم و همگام با پیشرفت تکنولوژی رو به جلو حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در این برنامه همچنین ما نگاهی داریم به افرادی که می خواهیم با آنها فعالیت داشته باشیم، این افراد باید کار تیمی و منسجم را بلد باشند. در حال حاضر در دندانپزشکی هیچ فردی قادر به انجام تمام تخصص ها نیست. بالا رفتن تعداد تخصص ها باعث به وجود آمدن چنین پدیده ای شده است و باید فرهنگ تیمی کارکردن را تقویت کنیم.

مسلمی در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان، گفت: در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که نیاز به درآمد ارزی برای کشور وجود دارد و ما باید درآمد ارزی را از طریق راه های دانش بنیان ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: جمهوری آذربایجان کشوری است که به دانش دندانپزشکی ایران نیاز دارد، زیرا دانش پزشکی کشور ما زبانزد است و شرایط موجود هر دو کشور بیانگر این موضوع است که یک همکاری دو جانبه در راستای انتقال دانش دندانپزشکی صورت گیرد.

مسلمی گفت: هدف بعدی ما این است که یک دانشکده دندانپزشکی در جمهوری آذربایجان تاسیس کنیم، در همین راستا اساتید برجسته ای قول مساعد داده اند و این موضوع مورد حمایت قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم شرایط تحصیلی و کاری خوبی را در جمهوری آذربایجان ایجاد کنیم.

وی عنوان داشت: موضوع دیگری که باید بر روی آن تحقیق بیشتری انجام شود، سطح دانش کشور ایران و جمهور آذربایجان است. در بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که سطح دانش دندانپزشکی در ایران بالاتر از جمهوری آذربایجان است و این موضوع انگیزه ای برای انتقال این دانش به کشور دوست و همسایه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا