آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

نماینده تربت جام: باکو سرنوشتش را به رژیم صهیونیستی در حال سقوط گِره نزند

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس: رویکرد جمهوری آذربایجان در ارتباط با رژیم صهیونیستی عقلانی و منطقی نبوده و منافع و امنیت باکو و منطقه را تامین نمی کند، زیرا این رژیم رو به نابودی و سقوط است

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، جلیل رحیمی جهان آبادی، در واکنش به اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره تشکیل جبهه متحد ضدایرانی با مشارکت جمهوری آذربایجان و سکوت مقامات باکو نسبت به این مسئله، گفت: جمهوری آذربایجان دارای اشتراکات قومیتی، مذهبی، فرهنگی و تاریخی زیادی با ایران است و ارتباطات عمیقی میان دو کشور وجود دارد.
نماینده مردم تربت‌ جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: این مهم در حالیست که متاسفانه اقدامات دولت آذربایجان با تحلیل نادرست و همچنین تحریک رژیم صهیونیستی موجب شده امنیت منطقه قفقاز در معرض خطر قرار بگیرد و با همسایگانش دچار چالش شود.
وی با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان بر اساس مولفه های یاد شده نسبت به ایران سیاست نادرستی را در پیش گرفته است، ادامه داد: ایران نه تنها نسبت به باکو، بلکه با دیگر همسایگانش نیز روابط دوستانه دارد و هیچگاه سیاستی را در پیش نگرفته که امنیت کشورها را به خطر بیندازد. در این میان همواره کمک های مختلفی را به همسایگانش ارائه کرده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی همواره نگاه مثبت به همسایگان دارد اما جمهوری آذربایجان علی‌رغم وجود همه اشتراکات و ظرفیت ها، درصدد گره زدن سرنوشت خودش به رژیم در حال اضمحلال و منزوی مانند رژیم صهیونیستی است، افزود: این رویکرد عقلانی و منطقی نبوده و منافع و امنیت باکو و منطقه را تامین نمی کند زیرا رژیم صهیونیستی رو به نابودی و سقوط است.
رحیمی جهان آبادی در این رابطه، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بخاطر ترس از پیوندهای عمیق میان ایران و جمهوری آذربایجان، درصدد ایجاد چالش میان دو کشور است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع آنها می دانند به دلیل وجود اشتراکات یاد شده، تهران و باکو در نهایت روابطشان را حفظ خواهند کرد اما اسرائیلی ها از روابط خود با باکو سوء استفاده می کنند تا رابطه ایران و آذربایجان دچار چالش شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا