آذربایجاناخبارروسیهعمومیقره باغقره باغ

نشست هئیت نظامی روسیه و جمهوری آذربایجان درباره مناقشه قره باغ

هیئت نظامی بلند پایه روسیه که برای گفتگو و رایزنی با مقامات ناتو در باکو به سر می برد با مقامات نظامی جمهوری آذربایجان نشست مشترکی را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری ترند، ژنرال نجم الدین صدیقوف معاون اول وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با هیئت نظامی روسیه به ریاست ژنرال والری گراسیموف رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه در تاریخ ۱۰ ژوئیه در باکو دیدار و گفتگو کرد.

وزارت دفاع جمهوری اذربایجان اعلام کرد که ژنرال نجم الدین صدیقوف با استقبال از سفر هیئت نظامی روسیه به باکو، بر نقش مهم روسای جمهور دو کشور در ایجاد روابط میان باکو و مسکو تأکید و خاطر نشان کرد که همکاری جمهوری اذربایجان و روسیه براساس روابط دوستانه و اعتماد متقابل است. وی افزود که این روابط در سال های اخیر توسعه یافته و به سطح مشارکت استراتژیک رسیده است.

معاون اول وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به وضعیت نظامی و سیاسی و مسائل امنیتی در منطقه، مناقشه قره باغ کوهستانی را تهدید اصلی امنیتی در قفقاز جنوبی دانست. ژنرال صدیقوف بر اهمیت حل و فصل این منازعه برای تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان بر اساس هنجارها و اصول حقوق بین الملل تاکید کرد.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه نیز خاطر نشان کرد که روابط میان دو کشور دارای ریشه های تاریخی است و مشکو و باکو همکاری های استراتژیک با یکدیگر دارند. وی بر اهمیت سازماندهی جلسات دوجانبه بین نمایندگان نظامی روسیه و جمهوری آذربایجان با هدف گسترش روابط متقابل و نیز همکاری نظامی و فنی-نظامی تأکید کرد.

دو طرف درباره وضعیت کنونی همکاری نظامی و فنی-نظامی و چشم انداز توسعه روابط در زمینه آموزش های نظامی بحث کرده و در مورد مسائل دوجانبه نیز تبادل نظر کردند.

در انتها نیز ژنرال والری گراسیموف از مقامات جمهوری آذربایجان بابت میزبانی نشست مشترک روسیه با ناتو قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا