آذربایجاناخباراردبیلایرانعمومی

معاون وزیر اقتصاد: اراده سیاسی مقامات ایران و جمهوری آذربایجان توسعه روابط دوستانه است

معاون وزیر اقتصاد گفت: روابط دوستانه و نزدیک ایران با جمهوری آذربایجان مناسب بوده و اراده سیاسی مقامات دو کشور نیز تقویت چنین رویکردی است.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، علی محمد موسوی پیش از ظهر جمعه در بازدید از واحدهای تولیدی فعال شهرستان پارس آباد عنوان کرد: روابط دوستانه و نزدیک ایران با کشور دوست و همسایه آذربایجان مناسب بوده و اراده سیاسی مقامات دو کشور مبنی بر توسعه و گسترش روابط است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در منطقه مغان به معنای واقعی در حال تحقق است، افزود: پیگیری‌ها در خصوص راه اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در دیدار با مقامات آذری با جدیت ادامه خواهد یافت.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: استان اردبیل به دلیل برخورداری از ۳۷۵ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان، دسترسی به کشورهای حوزه قفقاز و قابلیت ویژه در حوزه گردشگری می‌تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی از استان‌های موفق کشور باشد.

وی وظیفه وزارت امور اقتصادی و دارایی در تأمین درآمدهای کشور در کنار فروش نفت را مهم و اساسی دانسته و افزود: با کاهش درآمدهای نفتی وظیفه وزارت اقتصاد در حوزه‌های مالیاتی و گمرکی مهمتر از برهه‌های دیگر شده است.

به گفته معاون وزیر اقتصاد فرهنگ سازی مناسب در حوزه گسترش فرهنگ مالیات که تحقق آن منجر به توسعه پایدار کشور و به تبع آن استان‌ها خواهد شد یک ضرورت اساسی محسوب می‌شود.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری در ادامه برای توسعه صنعتی و گردشگری و حمایت از جایگاه استان اردبیل در کمیسیون‌های اقتصادی قول مساعد داد و افزود: کمتر استانی به مانند اردبیل با ظرفیت‌های طبیعی و اقلیم چهار فصل در دنیا یافت می‌شود و باید از این موهبت بزرگ الهی در مسیر رشد و توسعه همه جانبه استان نهایت بهره را برد.

در این دیدار از سوی مسئولان شهرستان پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز بر احداث خط ریلی ایران به جمهوری آذربایجان، رعایت حقابه مغان از ارس و ایجاد اداره کل گمرک در اصلاندوز تأکید شد، همچنین شش سرمایه گذار فعال بخش خصوصی مشکلات مربوط به حوزه فعالیت خود را تشریح کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا