آذربایجاناخبارنارداران

مصوبه جدید پارلمان جمهوری آذربایجان: ممنوعیت نصب پرچم های حسینی در دومین کشور شیعی جهان

پارلمان جمهوری آذربایجان با تصویب قانونی ، نصب پرچم های حسینی در معابر و خیابان ها را ممنوع و مجازات نقدی و حبس برای متخلفان از این قانون در نظر گرفت .

به گزارش مرکز فرهنگی قفقازبه نقل از اسلام آذری، جمهوری آذربایجان ، بر اساس این ماده که روز جمعه و در قالب اصلاحیه قانون اعتقادات دینی در جمهوری آذربایجان به تصویب رسید ، افرادی که پرچم های حسینی را در معابر نصب کنند  از یک تا پنج هزار منات (حدود پنج هزار یورو) جریمه و به مدت یک سال به حبس محکوم خواهند شد.

همچنین بر اساس این قانون، آن عده از شهروندان جمهوری آذربایجان که در خارج از این  کشور تحصیل دینی داشتند،  نمی توانند عهده دار اجرای مراسم های دینی شوند.

تصویب این قانون در شرایطی است که حدود ده روز پیش صدها نفر از نیروهای وزارت کشور جمهوری آذربایجان با حمله به مجلس اربعین حسینی در نارداران در حومه باکو پنج نفر از شیعیان  را شهید و دهها نفر را زخمی و بازداشت کردند.

نیروهای وزارت کشور جمهوری آذربایجان همچنین کلیه پرچم های حسینی را از کوچه و خیابانهای نارداران نصب و  شعارهای “یا حسین” را از دیوار های این منطقه پاک کردند.

حجت الاسلام طالع باقرزاده روحانی  مبارزی که طی ماههای اخیر سخنرانی های آتشین وی در انتقاد از جولان وهابی ها، تکفیریها  و صهیونیست ها در جمهوری آذربایجان بازتاب فراوانی داشته است، از جمله بازداشت شدگان می باشد.

به دنبال این بازداشت و به بهانه کشته شدن دو نیروی پلیس در جریان حوادث نارداران، رسانه های باکو هجمه سنگینی علیه اتحاد مسلمان آذربایجان که حجت الاسلام طالع باقرزاده ریاست آن را بعهده دارد ، به راه انداخته و سعی کردند این جنبش ضد تکفیری را افراطی قلمداد کنند.

این در شرایطی است که صدها نفر از روشنفکران جمهوری آذربایجان نیز با امضای طوماری ، اعلام کردند که دو پلیس مومن وزارت کشور ، طی توطئه ای توسط نیروهای امنیتی در نارداران به قتل رسیده اند تا با کشته سازی از پلیس و مظلوم نمایی ، جنبش های شیعی در این کشور سرکوب و زمینه فعالیت گروههای وهابی و صهیوینستی هر چه بیشتر تقویت شوند.

بر اساس این گزارش از هفته گذشته دولت باکو ، آب ، برق و گاز را بر روی ده هزار نفر از مردم بیگناه  نارداران بسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا