آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومی

محکومیت اقدامات تروریستی در ایران و ترکیه‌ از سوی وزرای دو کشور

وزرای کشور ایران و ترکیه در گفت‌وگویی تلفنی‌ با محکوم کردن اقدامات تروریستی رخ داده در دو کشور، خواستار گسترش روایط و همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ ای شدند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، احمد وحیدی و سلیمان سویلو در این گفت‌گوی تلفنی همچنین بر مبارزه مشترک با تروریسم، استرداد مجرمان و مقابله با قاچاق مواد مخدر تأکید کردند.

وزیر کشور ایران ضمن ابراز همدردی با همتای ترکیه‌ ای خود به‌ خاطر انفجار تروریستی اخیر در آن کشور، اظهار کرد: ایران و ترکیه دارای دشمنان مشترک هستند و باید در زمینه مقابله با تروریسم و تهدیدکنندگان امنیت دو کشور، همکاری جدی‌تری صورت گیرد.

وحیدی به حمایت‌ها و اقدامات اخیر آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از اغتشاشات اخیر و تحریک آشوب طلبان در ایران اشاره کرد و گفت: در گذشته نقشه‌های آنها در توطئه و حمایت از فتنه‌گری‌ با شکست مواجه شد و در حوادث اخیر نیز حتما مزه شکست را خواهند چشید.

رئیس شورای امنیت کشور یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره از ترکیه‌ ای قوی و با ثبات حمایت می کند و معتقدیم اقتدار و امنیت دو کشور به نفع دوطرف و منطقه خواهد بود.

وحیدی از دعوت همتای ترکیه‌ ای خود برای سفر به آنکارا تشکر و اظهار امیدواری کرد این سفر در آینده ای نزدیک انجام شود.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه هم در این گفت‌وگوی تلفنی، روابط جمهوری اسلامی ایران و ترکیه را راهبردی و تاریخی دانست و گفت: همواره به دنبال تقویت و استحکام هرچه بیشتر روابط بین آنکارا و تهران هستیم و این را به نفع دو ملت و کشورهای منطقه می‌دانیم.

وی افزود: کسانی به دنبال تضعیف روابط دو کشور هستند و باید مسئولان ترکیه و ایران با تقویت همه جانبه روابط، اجازه فرصت به بدخواهان دو ملت ندهند.

وزیر کشور ترکیه ادامه داد: اطمینان داریم که مسئولان جمهوری اسلامی ایران با تدبیر و اقتدار، حوادث اخیر که هدایت شده از سوی برخی دولت‌ها است به خوبی مدیریت خواهند کرد.

سویلو اضافه کرد: در بحث تعاملات مرزی، شاهد همکاری های خوب و مطلوبی بین دوطرف هستیم و پایش‌های تصویری که در مناطق مرزی ایجاد کرده‌ایم، به تقویت امنیت مرزهای مشترک کمک خواهد کرد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا