آذربایجاناخبارایرانعمومی

محدویت جمهوری آذربایجان برای عبور کامیون های ترانزیتی و صف های طولانی در مرز

اداره کل گمرک آستارا اعلام کرد: گمرک جمهوری آذربایجان فقط به کامیون‌های آذری و روسی اجازه ورود می‌دهد و این محدودیت باعث تشکیل صف‌های طولانی خودروهای سنگین در این مرز شده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، مدیرکل گمرک آستارا روز چهارشنبه گفت: اکنون ۶۲۰ کامیون روسی، ۱۰۷ کامیون آذری، ۱۹ کامیون گرجی و ۲۲ کامیون مربوط به قرقیزستان، بلاروس، اکراین و تاجیکستان پشت درب گمرک آستارا مانده اند و مکاتبات اداری برای تسهیل گذر آنها نتیجه ای نداده و به پیگیری اداری در سطح بالا نیاز است.

وی افزود: ضدعفونی و گندزدایی کامیون های خروج بار در گمرک آستارا با جدیت ادامه دارد اما این کار نیز تاثیری در تسهیل گذر خودروها و رفع رسوب آنها پشت در گمرک نداشته است.

مدیرکل گمرک آستارا ادامه داد: تردد مسافر نیز به عبور و مرور مسافران جامانده دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان محدود شده است و پایش های بهداشتی و تب سنجی بر روی آنها اعمال می گردد.

وی بیان کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه بهداشتی، حضور ارباب رجوع را در داخل گمرک کاهش داده و بر حجم کارهای غیرحضوری و سامانه ای افزوده ایم و بسته اقلام بهداشتی نیز در میان کارکنان گمرک توزیع شده و همچنان به اقلام بهداشتی نیاز است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا