آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانروسیهعمومی

قدردانی وزرای خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان از نتیجه نشست گروه همکاری قفقاز در تهران

وزرات امور خارجه روسیه از گفت‌‎وگوی وزرای امور خارجه این کشور و جمهوری آذربایجان درباره مسائل دوجانبه، روابط باکو-ایروان و نشست اخیر گروه همکاری قفقاز در تهران خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، وزرات امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه با «جیحون بایرام اف» همتای آذربایجانی‌ اش خبر داد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسای دستگاه دیپلماسی دو کشور درباره مسائل فعلی در روابط دوجانبه در تماس‌های روسای روسیه و آذربایجان در حاشیه اجلاس شورای سران کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع در ۱۲ اکتبر در بیشکک گفت‌وگو کردند.

این بیانیه با اشاره به نشست گروه همکاری قفقاز در چارچوب ۳+۳ (روسیه، ایران و ترکیه-آذربایجان، گرجستان و ارمنستان) و در سطح وزرای امور خارجه در تهران می‌افزاید: از نتیجه نشست گروه همکاری در سطح وزرای امور خارجه که ۲۳ اکتبر در تهران برگزار شد، بسیار تمجید و قدردانی شد. توافق شد که کارهای هماهنگ بیشتری برای ارتقای این چارچوب انجام شود.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط میان آذربایجان و ارمنستان بر مبنای برخی توافق‌های سه‌جانبه در بالاترین سطح در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ نیز تاکید شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا