آخرین اخبارآذربایجاناخبارترکیهعمومی

اعتراض علمای دینی ازبکستان به پخش فیلم‌ های ترکیه ای

تعدادی از علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکیه ای در این کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری فارس، گروهی از ائمه جماعات مساجد در منطقه «یونس آباد» شهر تاشکند پایتخت ازبکستان پیشنهاد دادند که پخش سریال‌ ها و فیلم‌ های ترکی که «از نظر اخلاقی با ذهنیت مردم ناسازگار است» از تلوزیون متوقف شود.

در جلسه‌ ای که بین علمای شهر تاشکند با «جهانگیر ابراهیم اف» رئیس منطقه یونس آباد شهر تاشکند برگزار شد، آنها استدلال های خود را در جهت جلوگیری از طلاق در خانواده ها ارائه دادند.

علمای شهر تاشکند همچنین آمادگی خود را برای انجام یک آموزش سه ماهه برای همسران ابراز داشتند و پیشنهاد کردند مطالعه مفهوم خانواده به عنوان یک موضوع جداگانه در برنامه درسی مدارس گنجانده شود.

طبق کمیته آمار دولتی ازبکستان، بیشترین تعداد طلاق در سال گذشته متعلق به شهروندان شهر تاشکند پایتخت این کشور است که در طول سال 3899 زوج رسماً از یکدیگر جدا شده اند.

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که علمای دینی خواستار ممنوعیت نمایش سریال های تلویزیونی خارجی در ازبکستان می شوند.

پیش از این، برخی از رهبران مذهبی در ازبکستان نیز علیه نمایش سریال های تلویزیونی ترکیه صحبت کرده بودند.

در گذشته، ممنوعیت پخش سریال های تلویزیونی ترکی با تیره شدن روابط ازبکستان و ترکیه در زمان حکومت «اسلام کریم اف» رئیس جمهور  سابق مرتبط بوده است.

این که آیا دلایل سیاسی در پشت تصمیم «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور فعلی که در تلاش است روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نزدیک با ترکیه را ایجاد کند، برای ممنوعیت نمایش فیلم های ترکی وجود دارد، مشخص نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا