آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومیقره باغ

سناتور آمریکایی: الهام علی‌اف را تحریم کنید

یکی از سناتورهای ارشد آمریکایی ضمن متهم کردن رئیس جمهور آذربایجان به آغاز کارزار نسل کشی علیه اقلیت ارامنه در قره باغ، خواستار تحرم وی از سوی آمریکا شد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، سناتور «باب منندز»، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از سه دور مذاکرات صلح به سرپرستی ایالات متحده بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان استقبال کرد؛ اما خواستار اقدامی علیه الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان نیز شده است.

وی گفت: دولت باکو کارزاری اقدامات وحشتناکی به راه انداخته که مصداق نسل کشی علیه ارامنه در قره باغ است. ما باید افرادی که مقصر این کارزار پاکسازی قومی هستند، مسؤول بدانیم.

این سناتور آمریکایی همچنین گفت: ما باید آنها از جمله علی‌اف را با تحریم هدف قرار دهیم. ما باید دسترسی آنها به پول نفت و ثروت را که در تمامی موسسات مالی سراسر جهان دارند، قطع کنیم.

وی به اظهارات «لوئی مورنو اوکامپو»، دادستان سابق دیوان کیفری بین‌المللی اشاره کرد که دولت باکو را متهم کرده بود با ایجاد موانع بر سر راه ارسال مواد غذایی به قره باغ یک سلاح نسل کشی غیرملموس و ناپیدای قحطی ایجاد کرده است.

اما دولت باکو این اتهام را رد کرد. یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود نیز گفت، وزارت خارجه این کشور به شدت نگران وضعیت بشری در قره باغ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا