آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانعمومی

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران: ما انتظار داریم دلایل حمله به سفارت از سوی ایران مشخص شود

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران گفت: ما انتظار داریم که ایران این حادثه را پیگیری کند و از انگیزه‌های این اقدام تحقیقات به عمل آورده و نتیجه را به طرف آذربایجانی اطلاع دهند

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران شامگاه جمعه در نشست خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه عیادت وزیر امور خارجه از مجروحان حمله مسلحانه به سفارت باکو در تهران گفت: متأسفانه امروز یک حمله به سفارت ما انجام شد که در جریان این حمله یک نفر شهید و دو نفر مجروح شدند. دقایقی قبل همراه با وزیر خارجه از مجروحان این حمله عیادت کردیم.

وی ادامه داد: براساس گزارشات کادر پزشکی یکی از کارکنان وضعیت خوبی دارد و عمل جراحی وی با موفقیت انجام شده است. همچنین نفر دوم از دو عمل جراحی که داشت یکی را با موفقیت پشت سر گذاشت و عمل دوم وی هم اکنون در حال انجام است و پس از آن به بخش عمومی منتقل خواهد شد.

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران تصریح کرد: ما انتظار داریم که ایران این حادثه را پیگیری کند و از انگیزه‌های این اقدام تحقیقات به عمل آورده و نتیجه را به طرف آذربایجانی اطلاع دهند.

وی افزود: ما این حادثه را تروریستی دانسته و محکوم می‌کنیم و از ایران اسلامی انتظار برخورد با عوامل حادثه داریم.

این در حالی است که طبق بررسی های اولیه مشخص شده که فرد مهاجم با انگیزه شخصی اقدام به حمله مسلحانه در سفارت جمهوری آذربایجان نموده است.

علیزاده در ادامه ضمن اشاره به گفت‌وگوها و تبادل نظر میان تهران و باکو پیرامون پیگیری این مساله، عنوان کرد: به همراه وزیر امور خارجه ایران از مجروحان این حادثه عیادت کردیم وضعیت مجروح اول رضایت بخش است و در مورد دیپلمات دوم جراحی در حال انجام است و امیدوارم کارها در مورد وی به خوبی پیش برود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا