آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهروسیهعمومی

سرنگونی بیش از 100 پهپاد بیرقدار ترکیه در اوکراین 

فرمانده یگان پدافند هوایی روسیه از سرنگون کردن ده‌ها پهپاد بیرقدار ارتش اوکراین و مقابله با هرگونه هدف هوایی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، فرمانده یگان پدافند هوایی روسیه روز دوشنبه گفت که نیروهای این کشور تاکنون ۱۰۰ فروند پهپاد «بیرقدار» ارتش اوکرابن را سرنگون کرده‌ اند.

«آندری دمین»،  فرمانده یگان  پدافند هوایی و معاون فرمانده کل نیروی هوافضای روسیه در نشست خبری  گفت که بیش از ۱۰۰ پهپاد بیرقدار در عملیات روسیه علیه اوکراین تاکنون سرنگون شده است.

وی گفت: هیچ تفاوتی بین نبرد با پهپادهای راهبردی همچون  گلوبال هاوک » یا «ریپر» ساخت آمریکا با بیرقدار ساخت ترکیه وجود ندارد  و سرنگون کردن بیش از ۱۰۰ فروند بیرقدار در طول عملیات نظامی ویژه در اوکراین گواه روشنی بر این امر است.

وی گفت: «حادثه پهپاد ام کیو-۹ آمریکا بر فراز دریای سیاه برای غرب روشن کرد که روسیه برای دفاع هوایی با چنین اهدافی مشکلی ندارد.»

پیشتر نیز رسانه‌ها گزارش کردند که برخلاف ادعای ترکیه، برخی قطعات این پهپادپیشرفته ساخت آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی است. در حالیکه بایکار، غول دفاعی ترکیه مدعی است که پهپادهای رزمی محبوب خود را به طور کامل از داخل ترکیه تهیه می‌کند، قطعات پهپادهای سرنگون‌شده در درگیری‌های متعدد مشخص کرد که قطعاتی از این پهپاد توسط تولید کنندگان آمریکایی، کانادایی و اروپایی ساخته شده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا