آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغقفقاز جنوبی

رایزنی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با مقام ارشد آمریکایی در امور قفقاز

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با لوئیس بونو، مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور مذاکرات قفقاز دیدار و گفتگو کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، جیحون بایرام اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و لوئیس بونو روند عادی‌سازی روابط بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و دیگر مسائل فعلی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بایرام اف به مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: موانع اجرای توافق در مورد افتتاح همزمان کریدور آغدام-خانکندی و کریدور لاچین که در جریان گفت‌وگو بین الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در اول سپتامبر به دست آمد، ارمنستان و اقدامات غیرقانونی آن است.

در همین حال، بایرام اف ایجاد محاصره و بحران انسانی در قره‌باغ را رد کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: جیحون بایرام اف بر غیر قابل قبول بودن اقدام شرکای بین‌المللی از جمله آمریکا و تکرار ادعاهای طرف ارمنی، علی‌رغم درک خوب آنها از اوضاع این منطقه تاکید کرد. وی همچنین تاکید کرد که با وجود تحریکات نظامی و سیاسی مداوم ارمنستان، کمپین افترا آمیز جهانی این کشور علیه آذربایجان و حمایت آن از جدایی‌طلبی در سرزمین‌های ما، آذربایجان همچنان مواضع سازنده خود را حفظ می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه باکو آمده است: رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری آذربایجان ابراز تأسف کرد که ادعاهای بی‌اساسی که ارمنستان به منظور منحرف کردن توجه از حضور نیروهای مسلح ارمنستان در اراضی آذربایجان و گمراه کردن جامعه بین‌المللی منتشر می‌کند، در سخنان یوری کیم، دستیار موقت وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا منعکس شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا