آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقفقاز جنوبی

رئیس جمهور ارمنستان: دوستان بسیاری در جهان اسلام داریم

رئیس جمهور ارمنستان در ملاقات با دبیرکل اتحادیه عرب گفت، روابط با جهان عرب همواره از اولویت‌های سیاست خارجی ایروان است.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز به نقل از خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، «واهاگن خاچاطوریان» رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با «احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه کشورهای عرب در حاشیه برگزاری بیست و هفتمین نشست اقلیم جهانی گفت، ارمنستان دوستان زیادی در جهان اسلام دارد، ارمنستان کشوری دموکراتیک است که تبعیض یا عدم تحمل مذاهب در آن جایگاهی ندارد.

خاچاطوریان در دیدار با دبیر کل اتحادیه عرب از اظهارات «الهام علی‌اف» در نشست اخیر اتحادیه عرب در الجزایر انتقاد کرد. رئیس جمهور ارمنستان گفت که علی‌اف به دنبال تحریف مناقشه قره‌ باغ و توصیف آن به عنوان یک درگیری مذهبی بود.

‌علی‌اف در نشست اخیر اتحادیه عرب در الجزایر خواستار تقویت روابط و همبستگی با کشورهای عرب شد و ادعا کرد که ارمنستان تاکنون هیچ یک از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد را رعایت نکرده است.

این گزارش حاکیست، رئیس جمهور ارمنستان در ملاقات با احمد ابوالغیظ  تاکید کرد که روابط با جهان عرب همواره از اولویت‌های سیاست خارجی ایروان بوده است.

دبیرکل اتحادیه عرب نیز در این نشست اظهار داشت که ارمنستان شریک جهان عرب است و اعراب آماده هستند تا تمام تلاش خود در ایجاد بستر همکاری نزدیکتر با ارمنستان انجام دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا