آخرین اخبارآذربایجاناخبارایرانترکیهعمومی

دیدار امیرعبداللهیان با اردوغان و رایزنی در خصوص فلسطین

وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جمهور ترکیه دیدار و در خصوص آخرین تحولات فلسطین اشغالی گفتگو کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در آنکارا بعد از ظهر دیروز با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار روز ملی ترکیه را تبریک گفت و با ابلاغ سلام جناب آقای دکتر رئیسی به رئیس جمهور ترکیه و با اشاره به گفتگوی تلفنی اخیر دو رئیس جمهور، از موضع حمایتی قوی اخیر آقای اردوغان و نیز حمایت پرشور مردم ترکیه از مردم مظلوم غزه تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه گفت: دولت آمریکا در حالیکه بطور مستقیم در حمایت و مدیریت حملات بیرحمانه رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین و جنایات جنگی رژیم در غزه نقش دارد و فرمانده سنتکام و فرماندهان نظامی آمریکا در اتاق عملیات جنگ در تل‌آویو حضور دارند، به دیگران توصیه‌ خویشتنداری می کند.

وی افزود: آمریکا بعنوان یک طرف جنگ علیه غزه در جایگاهی نیست که دیگران را به خویشتنداری توصیه کند. وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد جریان های مقاومت در منطقه بطور مستقل تصمیم می‌گیرند و در صورت عدم توقف فوری جنگ علیه مردم بی دفاع غزه، هر لحظه خطر گسترش دامنه جنگ و درگیری در منطقه وجود دارد و مسؤلیت پیامدهای آن مستقیما با دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد جریان های مقاومت فلسطینی به ما گفته اند که مشکلی از نظر امکانات نظامی و توانایی برای ادامه نبرد طولانی و تداوم مقابله قدرتمندانه با رژیم صهیونیستی ندارند، معهذا با توجه به تمرکز حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان بی دفاع و محاصره تمام عیار غزه، لازمست کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایت جنگی رژیم صهیونیستی، رفع محاصره غزه و ارسال کمک های انسانی اقدام فوری و موثری داشته باشند و در این رابطه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت برگزاری فوری نشست سران کشورهای اسلامی و عربی تأکید می‌کند.

آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام خود به جناب آقای رئیسی رئیس جمهور کشورمان و با اشاره به گفتگوی تلفنی اخیر با ایشان در خصوص تحولات فلسطین، دیدگاه ترکیه در خصوص بحران جاری فلسطین را تبیین کرد و گفت، اولویت ترکیه توقف حملات به غزه، آتش بس و رفع محاصره غزه و ارسال کمک های انسانی است و لازمست برای ایجاد سازوکارهایی که امنیت مردم فلسطین را تأمین کند، تلاش کنیم.

در این دیدار همچنین برخی موضوعات مرتبط با همکاری های دوجانبه دو کشور در زمینه های مختلف بویژه اقتصادی و تجاری مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا