آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومی

دستگیری معترضان به واگذاری روستاها به باکو در ایروان

پلیس ارمنستان تعدادی از معترضان به تصمیم دولت این کشور مبنی بر واگذاری برخی مناطق به جمهوری‌ آذربایجان را بازداشت کرد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، دولت ارمنستان اخیرا اعلام کرد که در جریان مسائل تعیین مرز، روستاهایی را به خاک جمهوری آذربایجان واگذار می‌کند؛ اقدامی که جنجال‌هایی را در ارمنستان به پا کرد و موجب شد برخی مردم این کشور اعتراضات و تجمعاتی را علیه این تصمیم برپا کنند تا فشاری را علیه «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان برای تغییر این تصمیم اعمال کنند.

اسقف اعظم «باگرات گالستانیان» رهبر معترضان، از مخالفان این توافق خواسته بود روز دوشنبه در خیابان‌های ایروان تجمع کنند تا مخالفت خود را با این توافق نشان دهند.

او که ۵۲ سال سن دارد و به طور مشترک شهروند ارمنستان و کانادا می‌باشد، از رهبران کلیسای منطقه تاووش بوده؛ منطقه‌ای که نیروهای ارمنی در دهه ۱۹۹۰ آن را به کنترل خود درآوردند و پاشینیان اکنون با واگذاری چهار روستای آن به جمهوری آذربایجان موافقت کرده است.

وزارت کشور ارمنستان اعلام کرد در مجموع ۱۵۶ نفر روز دوشنبه بازداشت شدند اما معترضان ظاهرا نتوانستند خیابانی را در ایروان مسدود کنند و گزارش شده که همه بازداشت‌ شدگان بعدا آزاد شدند.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه در ایروان، پایتخت ارمنستان شاهد پیوستن صدها نفر به تظاهرات روز دوشنبه بودند و پلیس را در حال بازداشت این افراد در خیابان‌ها مشاهده کرده‌ اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا