آذربایجاناخبارارمنستانقره باغ

در صورت بازگشاي مرز تركيه و ارمنستان تدابير مناسب از سوی جمهوری آذربایجان اتخاذ مي شود

رييس نهاد رياست جمهوري آذربايجان با اشاره به مذاكرات آشتي ارمنستان و تركيه گفت: چنانچه بازگشايي مرزهاي اين دو كشور بدون در نظر گرفتن روند حل و فصل مناقشه قره باغ صورت گيرد ، واكنش باكو بيش از اندازه منفي خواهد بود و تدابير متناسبي اتخاذ خواهد كرد.

به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز، راميز مهدي اف كه در جمع خبرنگاران سخن مي گفت و اظهاراتش روز پنجشنبه در خبرگزاري سلام نيوز منتشر شد ، افزود : جمهوري آذربايجان به دقت روند آشتي ميان تركيه و ارمنستان را زير نظر دارد .
اين مقام آذري تاكيد كرد : ما از همه امكانات براي جلوگيري از يكجانبه گرايي در مساله آشتي بين تركيه و ارمنستان استفاده خواهيم كرد.
به گفته وي، باكو اهرم هاي اثرگذار بسياري براي جلوگيري از خروج ارمنستان از انزوا و تاثير گذاري بر توازن قوا در منطقه در اختيار دارد.
رييس نهاد رياست جمهوري آذربايجان و دبير شوراي امنيت ملي اين كشور با اشاره به اين كه مذاكرات آشتي ميان ارمنستان و تركيه يكي از مسايل مهم روز است، از فشار كشورهاي ديگر به رهبران سياسي تركيه در همين راستا خبر داد.
وي با تاكيد بر اين كه ايروان با استفاده از حسن نيت حاميان خود در ديگر كشورها قصد دستيابي به نقطه عطفي در رويارويي ديپلماتيك با جمهوري آذربايجان دارد،تصريح كرد: ارمنستان به دليل دسترسي به همين امكانات موفق به برهم زدن روند سياسي مي شود و اگر اين كشور به چنين امكاناتي دسترسي نداشت تاكنون پيشرفت در روند مذاكرات با باكو حاصل مي شد.
مهدي اف همچنين با انتقاد از اينكه برخي طرف ها در غرب از برجسته كردن مساله آشتي ميان ارمنستان و تركيه دست بردار نيستند، افزود:آنها درصدد هستند تا اين مساله را در به صورت مصالحه از سوي جمهوري آذربايجان در سطح بين المللي مطرح و در دستور كار قرار دهند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا