آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

درخواست باکو از واشنگتن در مورد انتخابات قره باغ

باکو از آمریکا درخواست کرد که واشنگتن رسما اعلام کند انتخابات ریاست جمهوری در قره باغ را به رسمیت نمی شناسد

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، جیحون بایرام اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با یوری کیم، کفیل دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا، این درخواست باکو از واشنگتن را مطرح کرد!
رسانه های باکو همچنین به نقل از مقام دون پایه اتحادیه اروپا نوشتند: این اتحادیه قانون اساسی و زیرساخت حقوقی قره باغ که این انتخابات در چارچوب آن برگزار شده است، شناسایی نکرده است!
نگرانی و عصبانیت باکو از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خودخوانده در قره باغ همزمان شده است با تبلیغات جنگی و رجزخوانی های نظامی باکو علیه ارمنستان در آستانه سومین سالگرد جنگ ۲۰۲۰ قراباغ!
تبلیغات جنگی و تهدیدات رسانه ای باکو و آنکارا با حمایت رسانه ای رژیم صهیونیستی علیه ارمنستان و مطرح شدن احتمال حمله ارتش جمهوری آذربایجان به سیونیک ارمنستان با حمایت نظامی ترکیه و اسراییل و پشتیبانی سیاسی انگلیس در رسانه های باکو در شرایطی است که علی القاعده در صورت وجود طرح عملیات نظامی، باید این طرح محرمانه نگه داشته می شد!
به نظر می رسد باکو و انکارا با هجمه رسانه ای شدید سعی دارند ارمنستان را بدون جنگ وادار به واگذاری دالان تورانی ناتو در سیونیک به ترکیه و باکو بکنند! حکومت غربگرای پاشینیان در ارمنستان نیز از این طراحی به نفع سیاست خود در واگذاری دالان تورانی ناتو بهره برداری می کند! اما جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است از هر طرحی که مرزهای منطقه و موقعیت ژئوپلیتیک ایران را مورد تهدید قرار دهد، جلوگیری خواهد کرد!

مقامات و رسانه های باکو پنهان نمی کنند که باکو سعی دارد ایران را مجددا به اتخاذ موضع بیطرفی در تهدیدات باکو علیه ارمنستان سوق دهد و در عین حال به مناسبات گرم و مخرب خود با اسراییل به زیان ایران ادامه دهد! از این رو، اطمینان باکو در خصوص بی طرف ماندن ایران در خصوص تهدیدات جدید نظامی ضد ارمنستان و قره باغ به صفر نزدیک شده است! رسانه های باکو در اخباری که از دیدارهای هیات نظامی ایران در باکو منتشر می کنند، این خط تبلیغی رسانه ای را دنبال می کنند که مناسبات ایران با باکو در حال عادی شدن است! وزارت دفاع باکو در خبری که در رسانه ها منتشر کرد، حتی آشکارا این تحریف را نیز گنجاند که هیات نظامی اعزامی ایران به باکو در دیدار با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان از «خرابکاری ها و تحریکات نظامی ارمنستان» اظهار نگرانی کرد!

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا