آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

درخواست ارمنستان برای بازگشایی کریدور لاچین از طریق فشار به باکو

مقامات ارمنستان ضمن متهم کردن جمهوری آذربایجان به محاصره سه روزه کمک‌های بشردوستانه به منطقه قره‌باغ، از متحدان بین‌المللی ایروان خواستند تا باکو را تحت فشار بگذارند

به گزارشپایگاه خبری حقایق قفقاز، واهان کاستانیان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان، باکو را به مسدود کردن کریدور لاچین متهم کرده و از متحدان بین‌المللی خواست تا برای عبور ۱۹ کامیون حامل ۴۰۰ تُن کمک‌های بشردوستانه به این منطقه وارد عمل شوند. به گفته مقامات ارمنستان، این کامیون‌ها از ۲۶ ژوئیه در ابتدای کریدور لاچین متوقف شده‌اند.

کاستانیان گفت: اعمال فشار بیشتر از سوی شرکای بین‌المللی‌مان بر باکو بسیار مهم است. ما از سوی همکاران مختلف‌مان اظهارات متعددی شنیده‌ایم اما فکر نمی‌کنیم که تنها حرف کافی باشد.

وی همچنین پیش‌تر جمهوری آذربایجان را به انکار یکی از احکام دیوان کیفری بین‌المللی متهم کرده بود؛ حکمی که به مقامات جمهوری آذربایجان دستور می‌دهد تا تحرک بدون مانع در کریدور لاچین را که تنها جاده از ارمنستان به منطقه قره‌باغ است، تضمین کند.

براساس گزارش رسانه‌های ارمنی، کامیون‌ها و دیپلمات‌های خارجی در حال حاضر در روستای «کورنیدزور» در مرز ارمنستان با قره‌باغ حضور دارند که در انتهای کریدور لاچین واقع شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد، این اقدام ارمنستان برای ارسال کاروانی به منطقه قره‌باغ تحت پوشش «کمک‌های بشردوستانه» را نقض «تمامیت ارضی و حق حاکمیت» جمهوری آذربایجان می‌داند. باکو همچنین ارمنستان را به قاچاق سلاح به منطقه قره‌باغ متهم کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا